Açılışta Ekran gelmiyor

Said Yıldız

Decapat
Öncelikle merhaba. Ben akşam oyun indirmesi için PC'yi açık bırakmıştım ses çıkartıyor diye fişten çekmişler çalışırken sabah baktım fişe taktığımda ekran gelmiyordu fakat güç kapatıp açtığımda biraz bekleyip açıyordum ekran geliyordu. Sonralardan ekran gelmedi hiç. Yaptığımda bayağı bekledim ana kartın markasının yazısı geldi ve otomatik. Kurtarma dedi yaptıktan sonra kapandı tekrar aynı ekran geldi açtığımda CMOS checksum. Bad yazıyordu sonra açıldı PC'ye bakabildim ama bir daha aynı işlemi yaptığımda açamadım nedeni ne olabilir? Ayrıca BIOS'tan o ana kartın markasının yazı gelmesi şeyini kapatmıştım ona rağmen geldi.

Fanlar dönüyor mu görüntü yok iken? Eğer dönüyor ise kasayı kapatın, güç kablosunu çekin ve bellekleri silgi ile silin. Sonra yine güç kablosu takılı değil iken güç tuşuna basın. Hiçbir şey olmayabilir veya anlık fanlar dönüp durabilir. Daha sonra güce bağlayıp açmayı deneyin.

Fanlar dönüyor mu görüntü yok iken? Eğer dönüyor ise kasayı kapatın, güç kablosunu çekin ve bellekleri silgi ile silin. Sonra yine güç kablosu takılı değil iken güç tuşuna basın. Hiçbir şey olmayabilir veya anlık fanlar dönüp durabilir. Daha sonra güce bağlayıp açmayı deneyin.
Denedim olmadı anlık fanlar da dönmedi ekran da gelmedi
Ayrıca güç kaynağından çok ince bu radyo frekanslarındaki gibi bir ses geliyor gücü açtığımda durmuyor

Geri
Yukarı