Açılışta hata kodu: 0x0000225

• Konuyu başlatan beart
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 10B

beart

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımı her gun olduğu gibi normal bir şekilde açtım fakat bu sefer böyle bir şey çıktı önüme. Yardımcı olur musunuz lütfen? Bilgisayarım 4-5 senelik masaüstü bilgisayar.

Son düzenleyen: Moderatör:
“0xc0000225” hata kodunu alıyorsanız BIOS ayarlarınızda bir sıkıntı var demektir... Bu hatayı çözmek için BIOS ayarlarınızı sıfırlamayı veya bilgisayar kasasının içerisindeki kabloları kontrol etmeyi ve disk kablolarını söküp takmayı deneyebilirsiniz.

“0xc0000225” hata kodunu alıyorsanız BIOS ayarlarınızda bir sıkıntı var demektir... Bu hatayı çözmek için BIOS ayarlarınızı sıfırlamayı veya bilgisayar kasasının içerisindeki kabloları kontrol etmeyi ve disk kablolarını söküp takmayı deneyebilirsiniz.

Dediğiniz gibi disk kablolarını söküp takmayı denedim ve tüm kabloları kontrol ettim fakat değişen herhangi bir şey olmadı bilgisayar sorunu çözmek için kendini yeniden başlatıp benden izin istiyor bu kadar bir de BIOS sifirlamak için ilk once bios pilini çıkartmayı denedim sonra tekrsr taktım yine ayni değişen bir şey yok fakat BIOS pilini çıkartırken güç kaynağının kablolarini sokemedim fakat tamamen elektrikten arındırdigima eminim
Sisteme takılı disklerin durumu nedir? Ek olarak elinizde Windows 10 için USB bellek var mı?
elimde herhangi bir usb bellek yok maalesef birde diskler bu zamana kadar hiçbir sıkıntı vermeden çalışıyordu bende anlamadım elektrik kesintisi yüzünden oldu sanıyorum

Dediğiniz gibi disk kablolarını söküp takmayı denedim ve tüm kabloları kontrol ettim fakat değişen herhangi bir şey olmadı.

O yöntemle çözülmez ki zaten. BIOS'ta yaptığınız bir ayar sonrası bu hatayı alıyor olsaydınız BIOS sıfırlama zaten sizin de aklınıza gelirdi değil mi? Lütfen sorularıma cevap verin ve sorununuzu çözelim. :)

O yöntemle çözülmez ki zaten. BIOS'ta yaptığınız bir ayar sonrası bu hatayı alıyor olsaydınız BIOS sıfırlama zaten sizin de aklınıza gelirdi değil mi? Lütfen sorularıma cevap verin ve sorununuzu çözelim. :)

BIOS'ta herhangi bir ayar sonrası bu hatayı almıyorum BIOS ile hiç ugrasmasmadim diyebilirim, bir sabah uyandım ve bu hatayı aldım, disklerin durumu derken neyi kastediyorsunuz aciklar misiniz, pek bir bilgim yok kusura bakmayın

O halde Rufus ile bir ISO'yu USB belleğe yazdırın ve sonrasında bilgisayarı o USB ile boot edin. Boot ettikten sonra tekrar konuya yazarsınız ve kalan adımları veririm.

Geri
Yukarı