Açılışta PXE -MOF Hatası

Alihan Demirel

Hectopat
Abiler PXE -MOF gibi bi hata almaya basladim PC acildiginda siyab ekran cikiyor kendi kendine gidip ayni hata tekrar geri geliyordu. Bu sitede bu hatayi bulup cozum onerilerine gore hareket etmeye calistim ama galiba basaramadim varsa bilgisi olan ben bilgisayarin bu ince ayarlarini bilmedigim ve anlamadigim icin bana en açık dille cözüm sunabilir mi ? Tesekkurler.

Son düzenleyen: Moderatör:
PXE, bilgisayarın internet üzerinden kendini başlatmasını sağlar. Büyük ihtimalle UEFI/BIOS'ta PXE boot önceliğinde hard disk e göre daha üstte kalmış Bios'tan bunu kapatmak için (büyük ihtimalle BIOS'unuz vardır. Bilgisayar PXE ekranına gelmeden DEL,F11,F12 tuş kombinasyonlarını deneyin) BIOS : Önyükleme (Boot) Önceliğini Değiştirmek (Bilgisayarı DVD veya USB'den Başlatma) enpedi-Anasayfa 'e bakabilirsiniz. (3.seçenekten sonra 1.sıraya HDD/Hard disk gelmesi gerekiyor ondan sonraki sıralar pek fark etmez), UEFI'dan kapatmak için ise Advanced Settings(Gelişmiş seçenekler)'i seçip Boot sekmesinden yapmanız gerekir(Asus anakartı için söyledim, diğer anakartlar için farklı olabilir.)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı