Açılışta Scanning and repairing drive Sorunu

The Dawnguard

Kilopat
Merhaba arkadaşlar,

Bu sorun dün akşam - bugün sabah arasında gerçekleşti. Olayın nasıl olduğunu anlatayım, ben acele işimden dolayı bilgisayarımı kapatmak zorunda kalmıştım. Öncelikle bilgisayarın kapağını kapattım ve yemek molası verdim, daha sonra geri döndüğümde acil bir işimin çıktı ve bilgisayarı kapağını açtıktan sonra oturum açma yerinin şifre girme bölümünün sağ alt köşesindeki kapatma bölümünden kapattım. Kapatırken seçeneklerde "güncelleştir ve kapat" ve "güncelleştir ve yeniden başlat" bir de "uyku" vardı. Ben güncelleştir ve kapat seçeneğini seçtim ardından güncelleşmeler çok uzun olduğu için bilgisayarın açma-kapama düğmesine basılı tutarak direkt olarak kapattım. Neyse sabah kalktığımda bilgisayarımın açma-kapama tuşuna bastım ve önüme "To skip checking, press any ket within X second(s)" yani 'kontrol etmeyi geçmek için, X saniyesi içinde bir tuşa basın" yazıyordu. Ben o sırada elimde telefon ile meşguldüm ve bir tuşa basmadım, bir den önüme siyah bir şey geldi ve "Scanning and reparing drive (C:): 1% complete" yazıyordu. Sizce bitmesini beklemeliyim yoksa ne yapmalıyım? Diğer seferinde de bu işlem bir saat sürebilir diyordu. Sizce HDD mi yanmıştır yoksa bad sector hatası mıdır? Eğer böyle ise garanti kapsamına girer mi? Girmiyorsa bile bana illegal (ondan, bundan tanıdık bilgisayarcıdan) yoldan kaça patlar fazla olur mu? Eğer o X saniye içinde tuşu basın yazısında bir tuşa basarsam bilgisayarım normal bir şekilde açılıyor. Ve ne zaman sistemi açarsam bu olay ile karşılaşıyorum eğer bir çözümünüz varsa lütfen belirtiniz.

Şimdiden teşekkürlerimle ve saygılarımla,

Yunus.

1.jpg
2.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows disk'te problem algılamış tarama ve becerebilirse onarma yapıyor. Bu sürekli mi çıkıyor ?

Arkadaşlar forumda ceza aldığım için konuya cevap verememiştim, neyse sorunu çözdüm.

Çözüm: Arkadaşlar yarım saat bekledim ve sonunda açıldı. Diskte problem yokmuş sadece basit bir taramaymış.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı