Açılışta SMART Status Bad ve Mavi Ekran Hatası

Furkan Demirkıran

Kilopat
Süper Moderatör
Bilgisayar böyle bir hata veriyor. Kapatıp açınca bunu geçmeden olmuyor. BIOS gir diyor F1 tuşuna basıp. Ben de bastım girdim BIOS'a ilk başlarda Boot menüsünden giriyordum, yoksa girmiyor Windows'a. Şu aralar da Boot menüsünden artık Windows giremiyor. Zar zor açıyorum. Boot menüsünden açılmıyordu nasıl açıldı bilemiyorum. Ama Boot'tan açmadım. ASUS ekranı çıktı, bilgisayar toplam da 15-20 dk sonra açıldı ve mavi ekran verdi.

20190928_194230.jpg

20190928_194319.jpg

20190928_220704.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynısı başıma geldi. Hatayı almaya başladıktan sonra hemen harici alıp arşivimi yedekledim. Kurtarmak için yapmadığım şey kalmadı ama 1 haftadır da hiç açılmıyor. Yedekleme yapmanızı öneriririm.

12 yıldır kullandığım diskimde dahi görülenden daha az sektör hatası mevcut. Diskinizin durumu çok kritik. Daha fazla Windows'u üzerinde kullanmadan hemen farklı bir disk almalı ve kurulum sonrası verilerinizi kurtarmalısınız.
Haklısınız, sabah açamadım bilgisayarı korktum, stok fan falan çalışıyordu ama görüntü gelmiyordu, BIOS pili çıkardım taktım sonra olmadı, RAM'leri çıkarıp taktım, sorun düzeldi. Bilemiyorum bir daha olur mu? Tedirginim inşallah olmaz. Bir de bu anakart'ta olan yeşil ışık nedir sizce? Şu anda bozuk HDD'den yazıyorum.
Burada kırmızı göremedim nedense?
Screenshot_4.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı