Açılışta ve yeniden başlatmada explorer.exe açılmıyor

sakuraiden

Kilopat
Yer
Serez
Merhabalar, sorunum explorer.exe ile alakalı. Bilgisayar kapalıyken açtığımda bazen explorer.exe hiç açılmıyor, siyah ekrana bakıyorum çalıştırdan kendim açıyorum bazen de açıldığında ekte bulunan videodaki gibi oluyor ve bazen de hiç sorunsuz açılıyor. Orijinal lisanslı Windows 10 Home yüklü.

Sorun videosu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba kardeşim explorer.exe açmak için görev yönetcisine girip oraya expolorer.exe yazıp açılayacak istersen video atayım bakabilirsin.

Sen bana tekrar anlatabilir misin PC yeniden başlatınca görev çubuğu boşmu gözüküyor.

Sen bana tekrar anlatabilir misin PC yeniden başlatınca görev çubuğu boşmu gözüküyor.
Bilgisayar ilk açıldığında bazen sorunsuz Windows Gezgini (explorer.exe) açılıyor, bazen ise hiç açılmıyor ve simsiyah ekran oluyor, çalıştırdan kendim açıyorum bazen de ekte bulunan videodaki gibi oluyor.

Windows dosyalarını doğrulamayı denedin mi? CMD yönetici olarak çalıştır sonrasında DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth komutunu gir bu tamamlandıktan sonra, SFC /scannow komutunu girip tamamlanmasını bekle.

SFC /scannow sorununu çözmediyse not defterini açıp aşağıdakini yaz ve BAT dosyası olarak kaydet. Ardından başlangıçta çalışacaklar arasına ekleyin. Her başlatma esnasında çalışacaktır.

Kod:
@echo off
start explorer.exe

@24099 @KARTAL @sakuraiden @Merdo44 Arkadaşlar sizlere bir sorum var ben bir gün sfc scannow yazarak pc yi restartladım ve bir sıkıntı oldu ben pc yi açında siyah ekranda kalıyor ama önüme cmd sayfası geliyor oraya explorer.exe yazınca ekran geliyor bunu nasıl düzeltebilirim bilgisi olanınız var mı şimdiden teşekkürler

Arkadaşlar aynı sorunu ben de yaşadım. Scannow, restorehealth ve kayıt defteri çözümlerini denedim ama olmadı. Sonrasında Chat GPT'ye sordum ve önerdiği çözüm başarılı oldu. Hiç veri de kaybolmadı. 1- Windows+r yapıp "sysdm. CPL" yazıyoruz. 2- sistem koruması sekmesine geliyoruz. 3- sistem geri yüklemeye tıklıyoruz. Bilgisayar kendi yaptığı başka işlemler için geri yükleme noktaları koyuyor. Benim son yükleme noktası 2 gün önceymiş. Bir tane de 1 ay önce vardı. Ben sorunu bugün yaşadığım için 2 gün öncesine geri yükledim sorundan kurtuldum eğer ki orada işinize yarayacak kadar eski bir kayıt dosyası yok ise ne yapacağınızı bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı