Açılıştaki Casper logosu nasıl kaldırılır?

SchFeazz

Hectopat
Dostlar benim bilgisayar açılırken Casper yazıyor ama bilgisayarda Casper namına bir şey kalmadı, nasıl kaldırabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem Logosunu Görüntülemek için Bilgisayarım Simgesi üzerine Faremiz ile Sağ tuş yapıyoruz ve Özellikler bölümüne giriyoruz. Diğer Bir adım ise Win + Break Tuşlarına basarak sistem logosunu görebiliyoruz.

Şimdi Sistem Logosunu Değiştirmek veya Kaldırmak için Kayıt Defterimizi açalım. Bunun için Win + R çalıştır penceresini açalım ve buraya regedit.exe yazalım.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\OEMInformation Adımlarını takip ediyoruz ve sağ taraf’da logo yazılarını kaldırıyoruz.

Diğer Logo silmek için C:\Windows\System32 içerisinde bmp uzantılı resimleri bulmak ve bunları silmeniz veya bu resimleri bir başka istediğiniz resim ile bmp uzantılı olmak şartı ile değiştirmeniz dir.

Eğer Bilgisayarınız Marka Bilgisayar gibi ise benim bilgisayardan örnek veriyorum. Asus marka bilgisayarımın markası olduğu için C:\windows\ASUS\ASUSlogo.bmp adresinden logoyu bulabilirsiniz. Sizde buna benzer casper veya başka bir markalı ise klasör içinde bulabilirsiniz.

Şu işe yarayabilir.
Oldu mu?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı