Çözüldü Açılmayan bilgisayardan hesaplar çalınır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Greenville

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Steam hesabımda kredi kartı var. Tosla bağlı. 2 doğrulama nedir fazla bilmiyorum. Girerken telefon numarası istemiyor sadece Gmail hesabı kodu istiyor. Uzun zamandır laptopu açmadım. Geçenler de bir konu gördüm işte hesabım çalındı falan diye. Bu çalmak işi nasıl oluyor? Rusya'dan saldırı oluyormuş galiba. Aydınlatır mısınız? Yoksa o hesplari bulup CİMER'den dava etmeyi düşünüyorum. Uğraşırım. Kabul edilirse.
Ve hesap çalınırsa nasıl anlaşılır?

Çözüm
Hesap çalınırsa e-postayı ve şifreyi değiştiriyorlar diye biliyorum. Keylogger varsa veya RAT varsa üzerinden izleyebilirler hesabınızı. Oyun oynarken çalınan gördüm fakat bilgisayar kapalıyken bir sorun olacağını zannetmiyorum. Eğer çalınmasından korkuyorsanız sıklıkla şifreyi değiştirin ve her defasında güçlü bir şifre koyun, 2FA'yı açın. Bunları yaparak çalma oranını en altlara düşürürsünüz.
Hesap çalınırsa e-postayı ve şifreyi değiştiriyorlar diye biliyorum. Keylogger varsa veya RAT varsa üzerinden izleyebilirler hesabınızı. Oyun oynarken çalınan gördüm fakat bilgisayar kapalıyken bir sorun olacağını zannetmiyorum. Eğer çalınmasından korkuyorsanız sıklıkla şifreyi değiştirin ve her defasında güçlü bir şifre koyun, 2FA'yı açın. Bunları yaparak çalma oranını en altlara düşürürsünüz.

Çözüm
Hesap çalınırsa e-postayı ve şifreyi değiştiriyorlar diye biliyorum. Keylogger varsa veya RAT varsa üzerinden izleyebilirler hesabınızı. Oyun oynarken çalınan gördüm fakat bilgisayar kapalıyken bir sorun olacağını zannetmiyorum. Eğer çalınmasından korkuyorsanız sıklıkla şifreyi değiştirin ve her defasında güçlü bir şifre koyun.
Yeterince güçlü. Peki nasıl çalıyorlar bir bilginiz var mı ? Kredi kartında sıkıntı olur mu ?

Yeterince güçlü. Peki nasıl çalıyorlar bir bilginiz var mı? Kredi kartında sıkıntı olur mu?

Hocam tam bildiğim söylenemez fakat çok çabuk yapıyorlar ve Ruslar yapıyor orası kesin. Kart hakkında bir bilgim yok fakat eğer çalınmasından korkuyorsanız kredi kartı geçmişinden silin ve kendinize Papara, ininal, Tosla gibi bir kart alın. Alıcağınız oyunun parasını o karta aktarıp onla alım, satım gerçekleştirin.

Steam sunucularına girerlerse istersen PC'yi balkondan aşağı at yine de verilerin seyahate çıkar.
Umarım Steam böyle bir hata yapmaz. Teşekkürler herkese.
Hocam tam bildiğim söylenemez fakat çok çabuk yapıyorlar ve Ruslar yapıyor orası kesin. Kart hakkında bir bilgim yok fakat eğer çalınmasından korkuyorsanız kredi kartı geçmişinden silin ve kendinize Papara, ininal, Tosla gibi bir kart alın. Alıcağınız oyunun parasını o karta aktarıp onla alım, satım gerçekleştirin.
Tosla var. Teşekkürler. Son olarak Tosla'dan normal kredi kartı gibi para çekilmiyordu değil mı ?

Steam güçlü bir şirket hocam büyük ihtimalle güvenliği düşük oyunlar üzerinden veya link, dosya üzerinden çalınıyordur hesaplar. Çalınsa bile Steam destek üzerinden hesabınızı geri alabiliyorsunuz. Fakat elinizde o hesabın sizin olduğuna dair bir kanıtın olması lazım.

Hatadan daha çok güvenlik zaafiyetine girer ama yeteri kadar uğraşmayıp güvenliği sağlayamamaları ilmi yetersizlik durumu yoksa hata olarak adlandırılabilir. Zor ihtimal zaten böyle bir şey.

Geri
Yukarı