Açlık sınırı 7 bin 245 TL’ye, yoksulluk sınırı 23 bin 600 TL’ye yükseldi

Ülke 20 yıla anca düzelir.

Ekonomi durumumuz gittikçe kötü bir hal alıyor. Yalnız bu yoksulluk sınırı bana biraz abartı gibi geliyor. 3 kişilik bir aile 15.000 TL ile birikim yap(A)madan geçinebiliyor. (Tabii bu şehirden şehire farklılık gösterebilir.) 23.600 TL giren bir evde kenara 3-4 bin atılarak para, altın vs. biriktirebilir.

Bir aileyi 3 kişi olarak düşünmeyin, beyefendi hazretleri en az 3 çocuk dedikten sonra 5 kişilik bir aile düşünün. Bu 5 kişilik ailenin derme çatma değil de depreme dayanıklı min. toki standartlarında bir evde yaşadığını düşünün. Böyle düşününce çok da abartı olmuyor.

Bir aileyi 3 kişi olarak düşünmeyin, beyefendi hazretleri en az 3 çocuk dedikten sonra 5 kişilik bir aile düşünün. Bu 5 kişilik ailenin derme çatma değil de depreme dayanıklı min. toki standartlarında bir evde yaşadığını düşünün. Böyle düşününce çok da abartı olmuyor.

Evet kesinlikle doğru. Maalesef ülkedeki vatandaşların çoğu ekonomi durumuna bakmadan fütursuzca çocuk yapıyor. Ne kendi yaşamları umurlarında ne de o çocukların gelecekleri. Biraz daha araştırma yaptım ve yoksulluk sınırı ile açlık sınırı arasında bir kaç fark daha varmış onları da gördüm. 3 kişilik bir aile için söylediklerim hala sınır olarak geçerli ama sonrasını kurtarmaz maalesef.

Geri
Yukarı