Açlıktan bağıran kediler nasıl susturulur?

Öncelikle yavruların sadece açlıktan bağırdığını bilmenin kesin bir yolu yok bir uzmana danışmadan.
Mama fiyatları gerçekten ucuz. Bir kaba mamayı koyarsınız ve mutlaka yanına su koymalısınız, acıktıklarında gidip yerler.
Bu arada yavru kedilere sade süt vermeyiniz, sütü sorunsuz bir şekilde sindiremiyorlar diye biliyorum.
Az olmak kaydıyla sütü su ile karıştırarak verebilirsiniz.

Benim 3 kedim var. Bakamıyorsan sahiplendirmen lazım. Büyünce sahiplendircen tabi. Şuanda yavrular daha. Kuru mama alabillirsin hayvanlara. Yalnız suları hazır bulunsun yanlarında. Taktik o işte kuru mama vericeksin. Bütçen varsa ND al hepsiburada dan. Markettekiler sağlıksız. Soracağın soru varsa mesaj atabilirsin. Yalnız veterinere gidip iç parazit aşılarını yaptırman lazım. Ve genel kontrol. Taktik kuru mama ve su.
Teşekkürler şu corona bir geçsin halledeceğim aşı işlerini
Öncelikle yavruların sadece açlıktan bağırdığını bilmenin kesin bir yolu yok bir uzmana danışmadan.
Mama fiyatları gerçekten ucuz. Bir kaba mamayı koyarsınız ve mutlaka yanına su koymalısınız, acıktıklarında gidip yerler.
Bu arada yavru kedilere sade süt vermeyiniz, sütü sorunsuz bir şekilde sindiremiyorlar diye biliyorum.
Az olmak kaydıyla sütü su ile karıştırarak verebilirsiniz.
Evet süt fazla vermiyorum yoğurt veriyorum daha kolay sindirebiliyorlarmış yoğurdu
Açlıktan bağırdıklarını biliyorsanız bir parça ekmek verebilirsiniz. Alt tarafı ekmek yani, elinize batmaz.
Ya ben yemek veriyorum ama bazen onlara verecek bir şeyim olmuyor hadi anne çoğu şeyi yiyor ama yavrular yemiyor az önce ekmek verdim anne yedi sadece

Kuru mama alın ve o mama sürekli dursun tabaklarında. Kediler acıktıklarında kendileri gelip yerler. Köpek gibi fazla kalan yemeğini gömmeye çalışmadıklarından mamasını fazla fazla koysanız da sorun olmaz kediler ne zaman yiyeceğini biliyor. Yani benimki öyle, 1 aylıkken bulmuştum ve 3 yıldır da kuru maması hep tabağında dolu olur, acıkınca kendi yer.

Ben bizim bahçedekilere kuru mama aldım. Yuvarlak kasenin içine doldurup çimenlerin arasına koydum gelip gidip yiyorlar kendileri. Yalnız sonradan fark ettim feci karıncalanma yapıyor böyle topak olmuşlar o derece karınca sarmış. Kediler yine yiyor ama zorlanıyor gibiler karıncalardan dolayı kaseye yaklaşmak istemiyorlar gibi geldi bana. O yüzden azına kadar doldurma karınca basabilir. Az koy bitince tekrar koyarsın. Mamayı ıslatma eğer yavrular yiyemez ise sıcak su ile ıslatırsın hafiften.

Evde karınca sorunu yoksa @Lee Yubin dostumuzun dediği gibi doldurabilirsin sıkıntı olmaz.

Kuru mama susatır ve dandik markalar böbreklere yük bindirir. Mutlaka yanında su verin. Ben Hepsiburada dan ND alıyorum. İçinde Portakallı ve Morina balıklı İtalyan maması GDO olmayan. Evdekilere ondan verilir. Bıcı bıcı kızlardan benimkiler 3 kedimde dişi. Yatak ve tırmalama tahtası ısmarlayın evdekilere.

Yeni konular

Geri
Yukarı