Kediler nasıl sıcak tutulabilir?

ysen2390

Centipat
Daha fazla  
Evin garajı boş ve beşi yavru toplam altı tane kedi bakıyorum. Kapının önünde duruyorlardı mağrur mağrur daha yeni doğmuşlardı karton ve kumaştan yuva yapıp garaja aldım. Şimdi havalar da soğudu bir tanesini sahipleneceğim eve alacağım ama diğerleri ne yapacak kara kara düşünüyorum. Çevreme sordum sahiplenecek birini de bulamadım bunları kışın nasıl sıcak tutarım? Sıcak su torbası vs işe yarar mı? Fikirlerinize açığım arkadaşlar.(1.5 aylıklar)

Hocam sorun olmayacaksa eve alın derim anneleri varsa onları ısıtabilir. Annesi varsa sadece kapısı olan her tarafı kapalı ve altına minder koyarak koruyabilirsin anneleri ısıtabilir onları.

Evin garajı boş ve beşi yavru toplam altı tane kedi bakıyorum. Kapının önünde duruyorlardı mağrur mağrur daha yeni doğmuşlardı karton ve kumaştan yuva yapıp garaja aldım. Şimdi havalar da soğudu bir tanesini sahipleneceğim eve alacağım ama diğerleri ne yapacak kara kara düşünüyorum. Çevreme sordum sahiplenecek birini de bulamadım bunları kışın nasıl sıcak tutarım? Sıcak su torbası vs işe yarar mı? Fikirlerinize açığım arkadaşlar.(1.5 aylıklar)
Hangi şehirdesin?

Hocam sorun olmayacaksa eve alın derim anneleri varsa onları ısıtabilir. Annesi varsa sadece kapısı olan her tarafı kapalı ve altına minder koyarak koruyabilirsin anneleri ısıtabilir onları.
Maalesef eve alamam hepsine gücüm ve vaktim yetmez ama anneleri var garaja dediğiniz gibi kapılı bir yer yapıp biri sahiplenene kadar çok konforlu olmasada yaşantılarını sürdürmelerini saglayabilirim umarım.

Hangi şehirdesin?
Bursa

Geçici olarak büyük karton alıp çevresine izolasyon köpüğü yaparak içinin sıcak kalmasını sağlayabilirsiniz. Garajda arabaların motor bölümlerine girmeye çalışabiliyorlar sıcak olduğu için, buna da dikkat edin.

Şu videoda koliden ev yapmayı gösteriyor. Açıkçası kediler kendine buyruk hareket ettikleri için ilk başta tepkilerini bilmeden büyük ev yaparsanız ve eve birkaç hafta geçmesine rağmen girmezlerse boşa gider. Bu yüzden videodakinden biraz daha büyük koliyle bir ev yapıp geliyorlar mı diye bir bakabilirsin. Yuva dışında yan tarafına mama ve su da koyarsan daha hızlı alışabilirler. Başka soruların olursa sormaktan çekinme.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tahminimce garajınız kapalıdır. Büyükçe bir karton bulup her yanına kapatın buzdolabı ya da çamaşır makinesı kartonu olabilir. Sadece girip çıkabilecekleri bir delik açın içerine polar, ya da battaniye koyup, büyük ihtimal en uca yerleşeceklerdir. Rüzgar ve yağış almıyorsa oda sıcaklığı gayet yeterlidir. Tercihen kedi kumu yoksa normal inşaat kumu da olur, bir kaba koyun kartonun yanı başına koyarsanız hem çevreyi kirletmezler hem de anneleri onlara tuvalet eğitimi verir. Anneleri onları o kutunun içinde ısıtır ve besler, anneleri yoksa bakımları oldukça zordur, şırıngayla ağızlarına süt vermeniz gerek, mümkünse laktozsuz, mümkün değilse normal süt çok soğuk ya da çok sıcak olmasın ılık iyidir. Kartonun içine mutlaka su ve mama koyun annesi varsa emzirmesi için beslenmesi gerek. Yeni sahip ya da birilerini bulana kadar o kartonun içinde uzun bir süre kalabilirler. Sıcak su torbası, ya da ek işleme gerek olmaz. Rüzgar almasın yeter. Kediler kürklü hayvanlardır yanlarında anneleri de varsa, sokakta kalmaktansa o kutu onlara saray gibi gelir.

Yeni konular

Geri
Yukarı