Çözüldü "ACPI\VEN_MSFT&DEV_0101" sürücüsü nasıl bulunur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

onr_bhcvn

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Bilgi İşlemci
Değerli üyeler merhaba.

Cihaz; ASUS TUF FX506hc.

Linkte bulunan yazılımı merak ederek kurulumu gerçekleştirdim. Ancak bazı şeyler yolunda gitmiyor sürücüler üzerinde.

1.PNG

2.PNG

Bir aygıtın sürücüsünü bulamıyorum. TPM 2.0 modül sürücüsü muhtemelen.
Donanım kimliği; ACPI\VEN_MSFT&DEV_0101

Diğer ünlemli aygıtlarda da aşağıdaki hatayı vermekte.

" A driver (service) for this device has been disabled. An alternate driver may be providing this functionality. (code 32) "

Update üzerinden otomatik çekilen sürücüler olduğu için ASUS'un sitesinde mevcut değil.

Desteklerinizi beklemekteyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bu aygıt TPM değil, AMD 3D V-Cache Performance Optimizer olarak geçiyor. AMD Yonga Seti Sürücüsü'nü kurarsanız yüklenir.

Sistem Windows 10 ise TPM bende de yuklenmıyor, ona gore zaten Windows 10'da TPM devre dısı bırakabılırsın BIOS'tan Windows 11 kullanmıyorsan. GgOS kullanıyorum bende sıkıntı yok, yani sistemin kararlılıgını etkılemez :)

1673178814941.png

Ayrıca ggOS, AtlasOS gibi Custom Windows'larda gereksiz gordugu driver Inf'lerini devre dısı bırakır.

Sistem Windows 10 ise TPM bende de yuklenmıyor, ona gore zaten Windows 10'da TPM devre dısı bırakabılırsın BIOS'tan Windows 11 kullanmıyorsan. GgOS kullanıyorum bende sıkıntı yok, yani sistemin kararlılıgını etkılemez :)

Eki Görüntüle 1626726

Ayrıca ggOS, AtlasOS gibi Custom Windows'larda gereksiz gordugu driver Inf'lerini devre dısı bırakır.
Valorant 'a giremiyorum bunun yüzünden :).

Valorant 'a giremiyorum bunun yüzünden :).
Bunu Bypass etmeyi başardım. Lakin oyunda hiçbir FPS farkı oluşmadı.

Son düzenleme:
Daha dün orijinal Windows 11 yukledım farkı gorunce tekrar GG'ye dondum. o kadar cok sistemi mesgul eden servis var ki Custom OS yukleyeceksen bu hatalarla baş etmelisin :) ggOS baş tacı.

Bu aygıt TPM değil, AMD 3D V-Cache Performance Optimizer olarak geçiyor. AMD Yonga Seti Sürücüsü'nü kurarsanız yüklenir.

Çözüm

İntel chipseti bulunan cihaza AMD Chipset sürücüsü mü?

Geri
Yukarı