Açtığım konunun kilitlenmesi hakkında

Gunfheum

Kilopat
Makaleler
17
03.01.2021 tarihinde saat 19:30'da bir Youtube kanalında Sosyal hakkında mizah içerikli bir video paylaştım. Konu açıldıktan birkaç dakika sonra bir moderatör tarafından video için izin alınmadığı ve birden fazla etiket yapıldığı/mesajın spam amacı taşıdığı gerekçesi ile konum kilitlendi.

Öncelikle, Technopat Sosyal Kurallarında yaptığım eyleme dair bağdaştırabildiğim tek kural şu:

''Kural 56- Moderasyon Ekibi site düzenini bozduğunu düşündüğü herhangi bir konuda inisiyatif alabilir, buna dayanarak uyarı verebilir veya kullanıcıyı uzaklaştırabilir.''

Kural ihlalinde bulunduysam özür diliyorum fakat Technopat Sosyal Kurallarına tekrar tekrar baktığımda yaptığım eyleme dair herhangi bir şey göremiyorum, burada ise nasıl site düzenini bozduğumu yönetim ekibine sormak isterim. Bütün samimiyetimle söylüyorum, hatam olduysa eğer özür dilerim fakat sizlerden bir açıklama bekliyorum. Daha öncesinde de böyle bir video Sosyalde paylaştım, içeriğindeki arkadaşları etiketledim fakat buna dair herhangi bir uyarı, kısıtlama yapılmadı. İzin de almamıştım, ek olarak benim burada amacım spam yapmak veyahut başka bir amaçla hareket etmek değil, boş zamanımı değerlendirerek burada emeği büyük ve sevdiğim insanları bir nevi ''eğlendirmek''. Etiketlemeden bu insanların yaptığım videodan nasıl haberi olacak?

Son olarak bu bahsi geçen videoya 2 günümü harcamıştım. İlk günü 8 saat, ikinci günü 6 saat olmak üzere toplamda 14 saatlik emeğim boşa gitti. Canınız sağ olsun. Yönetime buradan belirteceğim çünkü Sosyal'de bu tarz meseleler için konu açılması gerekiyor, bir daha herhangi bir şekilde video bağlantısı/içerik paylaşmayacağım. Tüm videolar silinmiştir. Saygılar sevgiler.

Konuyu kilitledim zira konu altında gereksiz muhabbetlerin dönmesini istemedim, zira benzer videolar önceden de yapılmıştı ve konu altında dönen muhabbetlere hakimdik.

Konuda birçok kullanıcıyı etiketlemişsiniz ve bu hoş değil. İnsanları rahatsız edebiliyor. O dakika bile silinebilirdi ancak emeğiniz göz önüne alınıp silinmemiş. İzin konusu da haklı bir durum, benzer videolar yapmadan önce izin almak maksatlı nezaketen konu açan arkadaşlar vardı mesela. Onlara atıfta bulundum.

Dediğim gibi, konuyu kilitli olarak açmak istedik. Etiketleri de kaldırdık zira gerçekten hoş değil. Ancak sonra baktık ki kendi kendinize videoyu silmişsiniz. Biz de onu görüp konuyu sildik.

Son olarak bu bahsi geçen videoya 2 günümü harcamıştım. İlk günü 8 saat, ikinci günü 6 saat olmak üzere toplamda 14 saatlik emeğim boşa gitti. Canınız sağ olsun. Yönetime buradan belirteceğim çünkü Sosyal'de bu tarz meseleler için konu açılması gerekiyor, bir daha herhangi bir şekilde video bağlantısı/içerik paylaşmayacağım. Tüm videolar silinmiştir. Saygılar sevgiler.

Kendi tercihiniz, biz burada bir şey yapamayız. Videoyu silmeseydiniz konu yerinde duruyor olacaktı.

Yeni konular

Geri
Yukarı