LoL saçma karakter güçleri

Wostid Reis

Decipat
Yıllardır LoL oynuyorum ve bu oyunun düzenini bir değiştirmediler gitti. Yıllardır aynı karakter hep metada kalıyor ve genelde hep onlar oynanıyor ve çok güçlü oluyorlar. Mesela morde, Warwick, Yasuo, Master. Yani yıllardır hep bu tarz karakterler metada. İleri oyunlarda bunlara ve özellikle Master'e karşı koyacak bir karakter olmuyor. Warwick'le 1300 hareket hızı yapabilirsiniz. Morde ile 1V5 atabilirsiniz öyle aman aman kasılmanıza gerek yok, skill tutturmanıza da gerek yok, pasifiniz var. Master'e laf edecek olanlar vardır ama ileri oyunda sağ tıka bırakın, yemin ederim CC yemediği sürece 1V5 atar. Yasuo'yu anlatmaya gerek yok. İnsan bir metayı değiştirir oyuna yenilik ekler. Anlamıyorum. ADC'de ise Samira örnek gösterilebilir. Bu karakter karşınızda varsa zaten oyun yapısı olarak ileri oyunda kaybedeceksiniz. Hayır zaten güçlü olan bir karaktere buff ve yerin dibinde olan karaktere de nerf atıyorlar anlamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yıllardır LoL oynuyorum ve bu oyunun düzenini bir değiştirmediler gitti. Yıllardır aynı karakter hep metada kalıyor ve genelde hep onlar oynanıyor ve çok güçlü oluyorlar. Mesela morde, Warwick, Yasuo, Master. Yani yıllardır hep bu tarz karakterler metada. İleri oyunlarda bunlara ve özellikle Master'e karşı koyacak bir karakter olmuyor. Warwick'le 1300 hareket hızı yapabilirsiniz. Morde ile 1V5 atabilirsiniz öyle aman aman kasılmanıza gerek yok, skill tutturmanıza da gerek yok, pasifiniz var. Master'e laf edecek olanlar vardır ama ileri oyunda sağ tıka bırakın, yemin ederim CC yemediği sürece 1V5 atar. Yasuo'yu anlatmaya gerek yok. İnsan bir metayı değiştirir oyuna yenilik ekler. Anlamıyorum. ADC'de ise Samira örnek gösterilebilir. Bu karakter karşınızda varsa zaten oyun yapısı olarak ileri oyunda kaybedeceksiniz. Hayır zaten güçlü olan bir karaktere buff ve yerin dibinde olan karaktere de nerf atıyorlar anlamıyorum.

Popüler karakterler meta olmazsa oyunu oynayan sayısı gittikçe düşecek TR serverı hiç uğraşıp farklı çar oynamayı denemiyor çünkü.

Popüler karakterler meta olmazsa oyunu oynayan sayısı gittikçe düşecek TR serverı hiç uğraşıp farklı çar oynamayı denemiyor çünkü.
++ Xin Zhao metayken karşıma ayda bir falan geliyordu, yasuo'dan zedden kurtulamıyor Türk oyuncular.

Dediğiniz tüm çarlara yapacak bir şey var zaten o kadar büyütmeye gerek yok.
Ben neden her maç zed,twitch,mordekasier,sett banlamak zorunda kalıyorum ki? Bu karakterlere karşı koyacak karakter varsada çok iyi oyunu oynaması lazım. Ne kadar iyi oynarsan oyna mesela bu karakterlerden biri ile denk düşersen işin yaş.

Bu dedikleriniz şampiyonların hiçbiri meta değil aksine çok kolay durdurulabilen ve her zaman yerlerine daha iyi şampiyonların seçilebileceği şampiyonlar. Master Yi örneğin 10 sezondur falan metada değil en son wriggle feneri ile oynanıyordu. Morde 3-4 sezondur meta değil.

Ben neden her maç Zed, Twitch, mordekasier, Sett banlamak zorunda kalıyorum ki? Bu karakterlere karşı koyacak karakter varsa da çok iyi oyunu oynaması lazım. Ne kadar iyi oynarsan oyna mesela bu karakterlerden biri ile denk düşersen işin yaş.

Banlama Sett çok rahat kesiliyor Zed'i de hem lanede hem oyunda kesmek kolay çoğu durumda neden banlamak zorunda kalıyorsun.

Benim 60'dan fazla şampiyonda 4'ten fazla levelim var ama kazanmak istiyorsam beğenmesem de gidip meta şampiyonları oynuyordum. TR serveri şampiyon denemiyor olabilir ama biraz da bazı şampiyonların OP olmasından kaynaklı.

Master örneğinde CC yemediği sürece demişsiniz. O karakterin olayı zaten CC yememek. CC şampiyonu varsa o Master 10/0 olsa bile bir şey yapamıyor.
Sorun oyun dengesi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı