Actigim Minecraft Server'ina arkadaşım giremiyor

Eğer Server'ı kendi bilgisayarınız üzerinden açtıysanız güvenlik duvarını kapatmanız gerekir.
bende aynı sorunu yaşıyorum server ı kendi modemimden açtım sadece ben katıabiliyorum 2 hesaptan da kendi server ıma girebiliyorum ama arkadaşlarım ve ya başkası katılamıyor güvenlik duvarını kapatmayı denedim olmadı

Aternos'tan mı açtınız eğer Aternos ise normal ayarlarda korsanlar giremez ayarlardan ayarlamanız lazım.
modemden açtığımı belirtmiştim ve server ayarlarından korsana açtım oyunu arkadaşlarım girebilir yani
Güvenlik duvarını kapatmanız gerek, port ayarlamanız gerek ayrıca aternos'dan açarsanız daha kolay olur.
güvenlik duvarını kapattığımı söylemiştim

Çözümü söylüyorum. Güvenlik duvarına gerek yok. Port yönlendirme yapmanız gerek bu yüzden 192.168.1.2 veya 192.168.1.1 gibi modemin arayüz IP adresini öğrenmeniz gerek bu arayüze girip sonra modemin kullanım kılavuzunda yazan admin şifresini yazıp giriş yapmanız ve port yönlendirmeyi bulup port yönlendirmeniz gerek modemin markasını yazıp nasıl port yönlendirme yapılacağını YouTube'da bulabilirsiniz.

Çözümü söylüyorum. Güvenlik duvarına gerek yok. Port yönlendirme yapmanız gerek bu yüzden 192.168.1.2 veya 192.168.1.1 gibi modemin arayüz IP adresini öğrenmeniz gerek bu arayüze girip sonra modemin kullanım kılavuzunda yazan admin şifresini yazıp giriş yapmanız ve port yönlendirmeyi bulup port yönlendirmeniz gerek modemin markasını yazıp nasıl port yönlendirme yapılacağını YouTube'da bulabilirsiniz.
zaten bunu yaptım bunu yapmasam kendimde giremem ki server a :D ama sadece başkası giremiyor anlayamadım

Geri
Yukarı