Çözüldü ActivationUI.exe 0xc000007b hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

gokturkodemis

Femtopat
Daha fazla  
QtGui4.dll dosyasının hangi dağıtımla geldiğini bilmiyorum. Technopat YouTube kanalından 0xc000007b hatasının çözümü videosunu izledim ve orada kafanıza göre DLL dosyası indirmeyin yazıyordu ve onlar bazı DLL dosyalarının veri tabanlarını paylaşmışlar fakat QtGui4.dll dosyasının dağıtım yolunuı bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Çözüm
Avast'ı kaldırıp oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrular mısınız? Başlatma seçeneklerindeki kodları siz mi yazdınız?

Sorunu anladım. Sorun benim D sürücümdeymiş. Dediğiniz gibi oyun dosyalarını doğrulamaya kalktım ve 191 adet doğrulanmamış oyun dosyası karşıma çıktı ve daha oyunu yükleyeli kısa bir süre olmuştu sonra oyunu doğrularken tam doğrulama bitti ve SATA HDD'im çıktı en azından Intel'in programı bana öyle söyledi. Disk yönetiminde acaba gözüküyor mu diye baktım ve gözükmedi. Gayet normal bir şekilde bilgisayarımı kapattım ve 1 saat sonra açtığımda bu sefer HDD'imi PC görmeye başladı. Bu sorunun nedenini araştırmaya başladım ve Intel'in programı bana Smart olayı hatasını verdi. İnternette bu olayı araştırdım ve bu Smart olayı benim HDD'imin yakın zamanda bozulacağını ve içindekileri yedeklememi istediğini haber veriyormuş. Bilgisayar firmamın teknik desteği ile iletişimi geçtim artık onlara kalmış bu olay yardımlarınız için çok teşekkür ederim :)
Bakabilirsiniz hocam.

QtGui4.dll dosyasının hangi dağıtımla geldiğini bilmiyorum. Technopat YouTube kanalından 0xc000007b hatasının çözümü videosunu izledim ve orada kafanıza göre DLL dosyası indirmeyin yazıyordu ve onlar bazı DLL dosyalarının veri tabanlarını paylaşmışlar fakat QtGui4.dll dosyasının dağıtım yolunuı bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam DLL bir veritabanı değildir bir uygulama kütüphanesidir. Içerisinde bağlantı komutları ve işlemler bulunmaktadır.

Bakabilirsiniz hocam.

Evet buraya bakmıştım fakat bulamadım zaten bunu belirttim yukarıda.

Hocam, hangi program/oyunda bu sorun var?

Sen istersen bir rapor oluştur. Ben bakayım raporuna.
Process Monitor
Buradan nasıl oluşturacağına bakabilirsin.
Ayriyeten, QtGui4.dll böyle bir DLL ilk defa duydum :D Sen bir rapor at. Ne yapman gerektiğini yazarım.

Hocam DLL bir veritabanı değildir bir uygulama kütüphanesidir. Içerisinde bağlantı komutları ve işlemler bulunmaktadır.

Özür dilerim bu konularda neredeyse hiçbir bilgim yok sadece Steam'den EA Play satın aldım ve Star Wars: Battlefront 2 indirmiştim sonra oyunu başlattım fakat 0xc000007b hatası aldım :(.

Logfile

Hocam inşallah doğru yapmışımdır.
Hatayı alınca çıkan ekranı atın. Yanlış exe için aldınız sanırım. Sizde şöyle bir hata alıyorsunuz. Sizin aldığınız hatada, uygulama hatası yanında yazan exe için alın raporu.
dsadsasd.PNG

Yeni konular

Geri
Yukarı