Adalet mi Sorunlu Yoksa Gazetecilik mi?

Rastgele önüme gelen bir haber. Şimdi bakıp siz yorumlayın. Haber anlatım tarzı mı yoksa adalet mi sorunlu?
Ülkede şiddet, darp, ölüm, tecavüz, işkencenin cezası yokken böyle bir şeye ceza uygulanması. Tabi ki de bitkiye zarar veren suçlanmasın demiyorum. En ağır cezayı alsın ama madem adalet bir seçim yapıyor insan neslini seçsin bir zahmet.

Rastgele önüme gelen bir haber. Şimdi bakıp siz yorumlayın. Haber anlatım tarzı mı yoksa adalet mi sorunlu?
Ülkede şiddet, darp, ölüm, tecavüz, işkencenin cezası yokken böyle bir şeye ceza uygulanması. Tabi ki de bitkiye zarar veren suçlanmasın demiyorum. En ağır cezayı alsın ama madem adalet bir seçim yapıyor insan neslini seçsin bir zahmet.
Ülkenin komple bi' formata ihtiyacı var başka şekilde çözülmez :D.

Diğer alanlar kadar gazetecilik de sorunlu. İşi bilmeyenler çok. İmam hatip mezunu, ilahiyat mezunu kişiler sırf birileriyle akraba, arkadaş, tanıdık oldukları için nepotizm ile işin başına getiriliyor.

İlk olarak yan mahallede bulunan abiler yanlış haber yaptı mı ceza kesen onlar onları öven haber yaptı mı vergilerde falan falanda indirim yapan onlar ama haberciler de abartıyorlar mesela yalan haberleriyle ünlü bir TV kanalımız bile var ve havyar yemek için elmas çatal bıçak seti lazım.

Dünyada nadir bulunan ve nesli tükenmekte olan bir çiçeğin korunması gayet doğru. Bu haberin nesini eleştiriyorsunuz orayı anlamadım.

2 gram aklım vardı o'da şu an gitmek üzere dostum. Ne demek "nesini eleştiriyoruz" Okumadın mı konu başlığında neler yazıldığını ? Hem bırak bunları okumayı, ne bileyim senin aklına başka bir şeyler gelmiyor mu ? Sanırım Türkiye de yaşamıyorsun. Anlaşıldı.

Geri
Yukarı