Adalet sistemimiz neden bu kadar kötü?

• Konuyu başlatan Perry
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 986

Perry

Picopat
Yer
Patagonya
Öncelikle yeni gelecek olan yargı reformuyla ilgili ne düşünüyorsunuz?
Bizim hukuk sistemimiz neden kimseyi koruyamıyor? Neden hayvanlar canice muamele görünce eşya gibi sayılıp caniler ufak para cezası alıyorlar? Neden son zamanlarda artan kadın cinayetlerinde katiller ellerini sallayarak dolaşıyor? Neden hükümet yanlısı kişilere mahkemelerde ayrı tutum var? Neden hırsızlık vb. suçlarda birkaç yıl ceza almıs suçlular en fazla birkaç ay yatınca iyi halden salıveriliyor?
Bir yerde sükunetin temelinde adalet yok mudur? Adıyla bu kadar çelişen başka iktidar partisi var mıdır? Gelecekte bazı şeyler düzelecek mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bizde adalet diye bir sistem var mıydı? Neyse gözlerinizi kanattığım için özür dilerim. Soruna gelirsem, bana göre üstteki insanların yönetim biçimi, eğer bir tanıdığın varsa hiçbir şey yapamamaları, aşiret gibi bir saçmalığın yok edilmemesi, gerici insanlar, ülkemizin genel durumu. Bence bunlar ana etkenler. Tabii ki çoğaltılabilir.
Ayrıca en en en önemlisi, eğitim. Eğitim neredeyse yok ülkede. Diplomanın eğitim olduğunu sanıyoruz. İnsanlara, insan hakları gibi şeyler yerine 1. 2. sınıftan itibaren gereksiz şeyler öğretiyoruz. Önce insanlığı öğretmeliyiz. Başkalarına saygı duymayı öğrenmeliyiz ve öğretmeyiz.

Tecavüzcülerin, katillerin serbest bırakıldığı, cumhurbaşkanına hakaret edenlerin senelerce yattığı bu ülkede -gazetecilerin en çok içeri alındığı ülke olduğumuzu da hatırlatayım basın özgürlüğü nirvana yapmış(!)- adalet beklemen çok doğru olmaz.

"Burada Adalet sadece sarayların ismidir"
- Hidra

Türkiye neden mi berbat.

eğitim sistemi

Finlandiya da 16 yaşında meslek seçimi sınavı oluyor ben 2. sınıf da İngilizce öğrenmeye başladım 6 - 7 yaşların da birinin İngilizce öğretiyorlar şaka gibi! Bir de sistem ahlakı bozuyor ben neden koridordan gelen küfürleri duymak zorundayım?

Türk insanı.

Türk insanı kabadır onla İngilizce konuş gavur der Müslüman olma Hristiyan ol kafir derler çok güzel vatandaşlar (!)

parayı veren düdüğü çalar mantığı -

Cahil misin? Paran mı var şimdi müdüre rüşvet ver ve diploma alıp o çocukların beynini yıka mantığı var Türkiye de.

Son düzenleme:
Öncelikle yeni gelecek olan yargı reformuyla ilgili ne düşünüyorsunuz?
Bizim hukuk sistemimiz neden kimseyi koruyamıyor? Neden hayvanlar canice muamele görünce eşya gibi sayılıp caniler ufak para cezası alıyorlar? Neden son zamanlarda artan kadın cinayetlerinde katiller ellerini sallayarak dolaşıyor? Neden hükümet yanlısı kişilere mahkemelerde ayrı tutum var? Neden hırsızlık vb. suçlarda birkaç yıl ceza almıs suçlular en fazla birkaç ay yatınca iyi halden salıveriliyor?
Bir yerde sükunetin temelinde adalet yok mudur? Adıyla bu kadar çelişen başka iktidar partisi var mıdır? Gelecekte bazı şeyler düzelecek mi?

Eğer kendi adalet sistemini kendin yapamıyorsan zaten orada adalet yoktur ne bekliyorduk ki 😕😕

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Aynen böyle yazmışsınız.

Geri
Yukarı