Adam nasıl olunur?

Eğer arkadaş ortamında diyorlarsa çok takma. Ama anne baban sürekli böyle diyorsa kendine bir çekidüzen ver. Benim gözümde çevresine zarar vermeyen, vatanını ve milletini seven bir kişi adamdır.

Ailemin beni sevdiğini düşünüyorum. Benimle gurur duyduklarını söylerler. Sadece 3 hafta ilişki yürütüp ayrılan bir arkadaşımın sözlerine mi uyucağım? Doğru diyorsun! Bu benim ve bunu o bile değiştiremez!

O zaman onlar adam değil kardeşim azıcık mantık :D

Doğru :D

'Kendine yapılmasını istemediğin birşeyi başkasına yapma.' Tek kriterle adam oldun.
Doğru sanırsam.

Arkadaşlarınla aran iyi değil mi?
Hiç kız arkadaşın olmadı mı?
Ekonomik ve çevresel sorunlardan bıktın mı?
Vücut geliştirmeye başla ve bütün dertlerin yok olsun. %100 garanti

Adam dediğin dürüst olur, severken de sevilirkende.
Ailesine nasılsa çevresine de,
Adam, olan elalemin karısına kızına tavizde bulunup şerefsizlik yapma.
Adam dediğin işinde gücünde olur,
Saygılı iyiliksever, yardımsever, şerefli olur.
Dansöz gibi kıvırmaz.
Sözünün eri evinin direği işinin erbabı varsa çocuklara baba eşine koca olur.
Adam gibi adam o zaman olur daha birçok şey ekleyerek. Adam olmakta zor zenaat, herkese nasip olmaz.
Şiir yazmışın hocam helal olsun.

Böyle erkek gibi olacaksın, kalın sesle konuşacaksın. Yumruğunu masaya vuracaksın. Kadının erkekten üstün veya erkekle eşit olduğunu asla ama asla savunmayacaksın :D

Böyle erkek gibi olacaksın, kalın sesle konuşacaksın. Yumruğunu masaya vuracaksın. Kadının erkekten üstün veya erkekle eşit olduğunu asla ama asla savunmayacaksın :D

Sence profiline palayı koyan bir insan eşitliği ne kadar savunur :D

Bakın aslında tek sorun arkadaşımın tekrar güvenini kazanabilmek. Yani aramı düzeltebilmek.

Herkesin adamlık anlayışı farklı olabiliyor bence adam olmak istiyorsan önce insanlara değer vermeli, gereksizlerle pek iletişim kurmamak gerekir. Sonra düzgün konuşma şekli (şivesiz konuşma vb.) ,düzgün tavırlar, büyüğe saygı küçüğe sevgi. İşte evde adam tarifimizin sonucu.

Geri
Yukarı