A'dan Z'ye adım adım Dual Boot Windows + Linux kurulum rehberi

Lindows

Decapat
Yer
Fukuoka / Japonya
Forumda Windows 10 yanına Linux'un nasıl kurulacağıyla ilgili birçok soru geliyordu. Bu sorulardan yola çıkarak Windows 10 yanına Linux kurmanın en sağlıklı yöntemini anlatmaya çalıştım. Elbette Linux kurmanın birçok yöntemi var. Ben bu videoda daha önce Linux tecrübesi olmayan kişilerin anlayabileceği düzeyde birinci adımdan ISO dosyasının flash belleğe yazdırılmasından itibaren başlayarak. Windows 10 yedeğinin alınmasından, disk bölümlemesinden, Linux kurulum işlemlerinde Boot EFI nedir, root nedir, swap nedir nasıl oluşturulur nasıl bağlanır bunları görsel olarak anlatmaya çalıştım. Yani adım adım A dan Z'ye Dual Boot Linux nasıl kurulur şeklinde bir rehber olacağını düşünüyorum. Yine forumda gördüğüm kadarıyla Linux kurduktan sonra beyenmeyenler, veya farklı Linux distrosu denemek isteyenler olduğunu görüyorum. Bu nedenle Linux'u silmek isteyenlerin yaşadığı sorulardan yola çıkarak aynı video içerisinde Linux nasıl silinir, UEFI menüsünde OS girdisi kalmaması için ne yapmak gerekir bunları kısaca anlatmaya çalıştım. Notebook kullanıcılarının çift ekran kartlı donanımlarında harici ekran kartları performans kriterleri dikkate alınmadan, çözüm odaklı olarak nasıl çalıştırılır? Linux'u merak eden kullanmak isteyen denemek isteyen arkadaşlar için faydalı olacağını düşündüm. 45 dakikalık adım adım A dan Z'ye bir rehberdir. Forum kullanıcılarına hayırlı olsun.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

Forumda Windows 10 yanına Linux'un nasıl kurulacağıyla ilgili birçok soru geliyordu. Bu sorulardan yola çıkarak Windows 10 yanına Linux kurmanın en sağlıklı yöntemini anlatmaya çalıştım. Elbette Linux kurmanın birçok yöntemi var. Ben bu videoda daha önce Linux tecrübesi olmayan kişilerin anlayabileceği düzeyde birinci adımdan ISO dosyasının flash belleğe yazdırılmasından itibaren başlayarak. Windows 10 yedeğinin alınmasından, disk bölümlemesinden, Linux kurulum işlemlerinde Boot EFI nedir, root nedir, swap nedir nasıl oluşturulur nasıl bağlanır bunları görsel olarak anlatmaya çalıştım. Yani adım adım A dan Z'ye Dual Boot Linux nasıl kurulur şeklinde bir rehber olacağını düşünüyorum. Yine forumda gördüğüm kadarıyla Linux kurduktan sonra beyenmeyenler, veya farklı Linux distrosu denemek isteyenler olduğunu görüyorum. Bu nedenle Linux'u silmek isteyenlerin yaşadığı sorulardan yola çıkarak aynı video içerisinde Linux nasıl silinir, UEFI menüsünde OS girdisi kalmaması için ne yapmak gerekir bunları kısaca anlatmaya çalıştım. Notebook kullanıcılarının çift ekran kartlı donanımlarında harici ekran kartları performans kriterleri dikkate alınmadan, çözüm odaklı olarak nasıl çalıştırılır? Linux'u merak eden kullanmak isteyen denemek isteyen arkadaşlar için faydalı olacağını düşündüm. 45 dakikalık adım adım A dan Z'ye bir rehberdir. Forum kullanıcılarına hayırlı olsun.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
.
Hocam süper konu olmuş. Elinize sağlık.

Forumda Windows 10 yanına Linux'un nasıl kurulacağıyla ilgili birçok soru geliyordu. Bu sorulardan yola çıkarak Windows 10 yanına Linux kurmanın en sağlıklı yöntemini anlatmaya çalıştım. Elbette Linux kurmanın birçok yöntemi var. Ben bu videoda daha önce Linux tecrübesi olmayan kişilerin anlayabileceği düzeyde birinci adımdan ISO dosyasının flash belleğe yazdırılmasından itibaren başlayarak. Windows 10 yedeğinin alınmasından, disk bölümlemesinden, Linux kurulum işlemlerinde Boot EFI nedir, root nedir, swap nedir nasıl oluşturulur nasıl bağlanır bunları görsel olarak anlatmaya çalıştım. Yani adım adım adan Z'ye Dual Boot Linux nasıl kurulur şeklinde bir rehber olacağını düşünüyorum. Yine forumda gördüğüm kadarıyla Linux kurduktan sonra beyenmeyenler, veya farklı Linux distrosu denemek isteyenler olduğunu görüyorum. Bu nedenle Linux'u silmek isteyenlerin yaşadığı sorulardan yola çıkarak aynı video içerisinde Linux nasıl silinir, UEFI menüsünde OS girdisi kalmaması için ne yapmak gerekir bunları kısaca anlatmaya çalıştım. Notebook kullanıcılarının çift ekran kartlı donanımlarında harici ekran kartları performans kriterleri dikkate alınmadan, çözüm odaklı olarak nasıl çalıştırılır? Linux'u merak eden kullanmak isteyen denemek isteyen arkadaşlar için faydalı olacağını düşündüm. 45 dakikalık adım adım adan Z'ye bir rehberdir. Forum kullanıcılarına hayırlı olsun.
.

Hocam Windows 8.1'in yanına Windows 10 kurabilir miyim? Rescuezilla programından düzenleme yapmam gerekir mi? @Lindows.

Yeni konular

Geri
Yukarı