Adana demirspor - Trabzonspor maçı hakkında düşünceleriniz?

@imnotagamer
Peki ne oldu? Sene boyunca kendi başarısızlığını rakip takıma ve hakemlere çamur atarak (hakem konusunda haklılar. Bu sene özellikle hakemler verdikleri kararlarda oldukça başarısızlardı, tıpkı önceki senelerde oldukları gibi... )taraftarına belli ettirmemeyi amaç edinmiş kulüp başkanı ve yönetiminin bu paylaşımı anlık ilgiyle yitip gitti.

Bunu yapan FB mi? Tam anlamadım.

@One Face Onu bilmiyorum. Ama Ali Koç, kendi ailesi tarafından da yöneticilik vasfı olmayan kişi olarak görülüyordu.

Kendi "Başkan benim" ve "taraftar istedi" inatlarını bırakır ve gerçek bir başkan gibi destek kulübüne destek olursa işin rengi ciddi anlamda değişir ama. Eğer teknik direktör konusunda doğru adım atıp transferleri teknik direktörün raporu doğrultusunda yaparsa önümüzdeki sezonun favorisi olarak görüyorum Fenerbahçe'yi. Yoksa FM oynar gibi oyuncu alırsa yine dağınık bir Fener izleriz.

@One Face Onu bilmiyorum. Ama Ali Koç, kendi ailesi tarafından da yöneticilik vasfı olmayan kişi olarak görülüyordu.

Kendi "Başkan benim" ve "taraftar istedi" inatlarını bırakır ve gerçek bir başkan gibi destek kulübüne destek olursa işin rengi ciddi anlamda değişir ama. Eğer teknik direktör konusunda doğru adım atıp transferleri teknik direktörün raporu doğrultusunda yaparsa önümüzdeki sezonun favorisi olarak görüyorum Fenerbahçe'yi. Yoksa FM oynar gibi oyuncu alırsa yine dağınık bir Fener izleriz.
Kadrosu iyi değil mi hocam? Yeni takip etmeye başladım da.

@One Face İyi ama dağınık. Birbirini tanıyan futbolcular her zaman daha etkili olur. Fener'de sene başından beri değişmeyen mevkii yok. Her bölgede farklı oyuncular denendi. Ferdi sola, Osayi sağa çekildi. İrfan, Mesut, Sosa bir arada oynatıldı. O kadar birbirinden farklı oyuncu vardı ki hoca da ne yapacağını şaşırmış gibiydi. Orta sahanın vazgeçilmezi olan Zajc az kalsın devre arasında kiralık gönderiliyordu. O kadar dağınık sisteme sahiptiler. Sezon sonuna doğru İsmail Kartal ile sabit ve düzenli kadroya geçince takım olarak bir şeyler yapmaya başladılar. Ama oynanan oyun hâlâ iyi değil. İyi bir kamp dönemine ihtiyaçları var.

@One Face İyi ama dağınık. Birbirini tanıyan futbolcular her zaman daha etkili olur. Fener'de sene başından beri değişmeyen mevkii yok. Her bölgede farklı oyuncular denendi. Ferdi sola, Osayi sağa çekildi. İrfan, Mesut, Sosa bir arada oynatıldı. O kadar birbirinden farklı oyuncu vardı ki hoca da ne yapacağını şaşırmış gibiydi. Orta sahanın vazgeçilmezi olan Zajc az kalsın devre arasında kiralık gönderiliyordu. O kadar dağınık sisteme sahiptiler. Sezon sonuna doğru İsmail Kartal ile sabit ve düzenli kadroya geçince takım olarak bir şeyler yapmaya başladılar. Ama oynanan oyun hâlâ iyi değil. İyi bir kamp dönemine ihtiyaçları var.
Hocam şu an en iyi kadrosu olan takım hangisi Türkiye'de?

İşte Adana Demirspor-Trabzonspor maçının özeti budur:

10 Ocak 2022 günü, Fenerbahçe-Adana Demirspor maçı.

O maçta skor 0-0 iken çalınan bir düdük var, Fenerbahçe'nin penaltı kazandığı pozisyon. Trabzonspor'un kazandığı penaltıyı eleştirenlerin o penaltıya da bakmasını rica ediyorum. Tabi o penaltıyla 1-0 öne geçmesine rağmen rakibine üstünlük kuramayıp kendi evinde mağlup olmuştu Fenerbahçe, orası ayrı konu.

Tüm sezon boyunca rakiplerine ezici üstünlük kurarak puan farkını 20+ yapan bir Trabzonspor vardı. Hemen herkes böylesine bir serinin bir yerde bozulacağını düşünüyordu, o seri bozuldu da. Çaykur Rizespor ve sonrasındaki Adana Demirspor maçına kadar olan maçlarda galibiyet konusunda ciddi sıkıntı yaşanmıştı. Rakipleri ise seri galibiyete başlamıştı. Ama Trabzonspor nasıl üstünlük kurduysa, maç kazanamamasına rağmen aradaki puan farkı hâlâ iki elin parmakları ile gösterilemeyecek kadar fazlaydı.

Galibiyet alamayan Trabzonspor karşısında puan farkını 11'e kadar düşüren Fenerbahçe'nin taraftarları, Trabzonspor'un kalan 5 haftada 4 puan alamayacağını iddia etmeye başladı. İşte bu, Trabzonspor'un Adana Demirspor galibiyetini ve ligin genelindeki üstünlüğünü örtbas etme çabasının en temel zihniyetiydi.

4 puanlık gereksinim bir anda 1 puana düşünce zihniyet yerini isyana bıraktı ve kendi yaşantılarını görmezden gelen topluluklar sürüsü, bir topluluğun üzerine yüklendi. Hakaretler edildi, başarılar hiç edildi. Fenerbahçe, resmî sayfasından #SkandalLig etiketiyle uzun bir yazı hazırladı.

Peki ne oldu? Sene boyunca kendi başarısızlığını rakip takıma ve hakemlere çamur atarak (hakem konusunda haklılar. Bu sene özellikle hakemler verdikleri kararlarda oldukça başarısızlardı, tıpkı önceki senelerde oldukları gibi... )taraftarına belli ettirmemeyi amaç edinmiş kulüp başkanı ve yönetiminin bu paylaşımı anlık ilgiyle yitip gitti. Trabzonspor da 4 yıllık yapılanmasının meyvesini almaya hak kazandı.

Şimdi Trabzonspor'un önünde 4 maç ve kazanması gereken 1 puan var. Söylenenlere aldırış etmeden emin adımlarla yoluna devam ediyor. Yolu ve bahtı açık olsun.
Elinize sağlık hocam, çok güzel yazı yazmışsınız ama çoğu kişi bu yazdıklarınızı anlamak istemeyecek ve bildiğinden devam edecektir. Her kelimenize katılıyorum. 😍

Yeni konular

Geri
Yukarı