Çözüldü Adaptör yanlış Type-C girişine takılırsa anakarta ne olur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TugrulAlp

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Yeni aldığım ASUS TUF A15 FA507NV-LP037 model laptopumda Type-C hızlı şarj özelliği mevcut. Cihazda 2 adet Type-C portu var. Hangisinde bu özelliğin olduğunu bilmiyorum, ikisinde de mi var onu da bilmiyorum. Eğer bu özellik yalnızca 1 portta mevcutsa ve ben diğer porta adaptörü bağlarsam anakart yanar mı?

Çözüm
Yeni aldığım ASUS TUF A15 FA507NV-LP037 model laptopumda Type-C hızlı şarj özelliği mevcut. Cihazda 2 adet Type-C portu var. Hangisinde bu özelliğin olduğunu bilmiyorum, ikisinde de mi var onu da bilmiyorum. Eğer bu özellik yalnızca 1 portta mevcutsa ve ben diğer porta adaptörü bağlarsam anakart yanar mı?
HDMI portunun yanındaki değil, Type-A portunun yanındaki portun şarj özelliği mevcut.
Bu arada aklıma gelmişken 20V/5A dışında adaptör kullanmayın. Arkadaşım 24V/5A adaptör kullanıyordu elektrik gidip geldiği zaman anakart arızalanmıştı. Teknik serviste ücretli onarım yaptırdı. Kullanma kılavuzunda önemli olarak belirtilmiş.
Eki Görüntüle 1772147
Burası üzdü. 20V çıkış veren kompakt bir adaptör bulamam sanırım.

Ben bu başlığı okumadan bilinçsizce Xiaomi telefonumun bataryasını Type-C girişine bağladım. İlk HDMI yanındaki sonra diğerine taktım laptop şarj olmadı. Anakarta zarar vermiş miyimdir. Oradan tersine elektrik vererek

Geri
Yukarı