Çözüldü Adaptör yanlış Type-C girişine takılırsa anakarta ne olur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TugrulAlp

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Yeni aldığım ASUS TUF A15 FA507NV-LP037 model laptopumda Type-C hızlı şarj özelliği mevcut. Cihazda 2 adet Type-C portu var. Hangisinde bu özelliğin olduğunu bilmiyorum, ikisinde de mi var onu da bilmiyorum. Eğer bu özellik yalnızca 1 portta mevcutsa ve ben diğer porta adaptörü bağlarsam anakart yanar mı?

Çözüm
Yeni aldığım ASUS TUF A15 FA507NV-LP037 model laptopumda Type-C hızlı şarj özelliği mevcut. Cihazda 2 adet Type-C portu var. Hangisinde bu özelliğin olduğunu bilmiyorum, ikisinde de mi var onu da bilmiyorum. Eğer bu özellik yalnızca 1 portta mevcutsa ve ben diğer porta adaptörü bağlarsam anakart yanar mı?
HDMI portunun yanındaki değil, Type-A portunun yanındaki portun şarj özelliği mevcut.
HDMI portunun yanındaki değil, Type-A portunun yanındaki portun şarj özelliği mevcut.

Çözüm
Rica ederim. Emin olmak için sol görünüm bu şekilde değil mi?
IMG_20230509_014821.jpg

Diğer port USB4 portu veri ve görüntü aktarımı için. Zarar verip vermeyeceği konusunda kesin birşey diyemem ama yerinizde olsam o porttan şarj etmeyi denemem.

Bu arada aklıma gelmişken 20V/5A dışında adaptör kullanmayın. Arkadaşım 24V/5A adaptör kullanıyordu elektrik gidip geldiği zaman anakart arızalanmıştı. Teknik serviste ücretli onarım yaptırdı. Kullanma kılavuzunda önemli olarak belirtilmiş.
IMG_20230509_021400.jpg

Son düzenleme:

Geri
Yukarı