Adaptörün Kaç Amper Olduğunu Anlama

Hamza Mutlu

Hectopat
Daha fazla  
Dizüstü bilgisayarımın adaptörünün arkasında bir ''3.3 A '' bir de ''1.5 A'' yazıyor. Adaptörüm ise 19.5 Volt. Ekteki resim benim adaptörüm değil fakat bir benzeri. Tek fark ben de ''3.3 A'', ''1.5 A''nın üstünde yazıyor. Yeni adaptör alacağımda benim adaptör kaç amper ?
Genuine-Original-OEM-font-b-65W-b-font-font-b-AC-b-font-font-b-Adapter.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Adaptörünün üzerinde yazan voltaj ile aynı voltajda ve minimum yazan amperde (daha fazlası da olabilir) bir ürün kullanabilirsin.
Ben adaptör satan yereki görevliye adaptörün 19.5 V ve 3.3 Amper olduğunu söyledim. O da bu değerleri çarptı ve 64 küsürlü bir sonuç çıktı. O da bana 65 değeri olan bir adaptör gösterdi. Şimdi benim 65 değeri olan adaptörü almam gerekse volt ve gerekse amper açısından sıkıntı yaratmaz de mi?

Görseldeki adaptörün çıkışı (output) 3.3 amper. Sendeki adaptörün çıkış değerine eşdeğer bir adaptör alman gerekecek.
Ben adaptör satan yereki görevliye adaptörün 19.5 V ve 3.3 Amper olduğunu söyledim. O da bu değerleri çarptı ve 64 küsürlü bir sonuç çıktı. O da bana 65 değeri olan bir adaptör gösterdi. Şimdi benim 65 değeri olan adaptörü almam gerekse volt ve gerekse amper açısından sıkıntı yaratmaz de mi?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı