S21 FE vs S22 vs A54

BlackRazorX

Picopat
Merhaba, ikinci bir telefon almak istiyorum. Şu an kullandığım A54 128 GB cihazdan son derece memnunum, ancak cihazı telefonu bozulduğu için babama vereceğim. Kendime hangisini almam daha iyi olur?

Kafamdaki senaryolar;

S22 istiyorum ancak bataryası beni korkutuyor. Gün içinde sıklıkla X, Instagram, WhatsApp ve browser kullanan biriyim, arada bir Mobile Legends oynarım. Beni üzer mi?

S21FEnin inceliği ve tasarımı hoşuma gidiyor ancak Amazon'dan alacağım için sadece 128 GB'lık modeli mevcut. Değer mi?

A54 alırsam 256 GB olduğu için alacağım, dediğim gibi kullandığım bir telefon. Hangisi mantıklı olur?

Başka model önermeyin, Samsung alacağım, şimdiden teşekkürler.

S21 FE ve A54'ü eledim. S22-23 FE bakın. S22'nin bataryası üzer, gerisi sevindirir. S21 FE belki biraz daha iyi gider 22'den ama o da pilde iyi değil ve S22 varken gerek yok.

A54 gibi batarya performansı hiçbir cihazdan beklemeyin.

Merhaba, ikinci bir telefon almak istiyorum. Şu an kullandığım A54 128 GB cihazdan son derece memnunum, ancak cihazı telefonu bozulduğu için babama vereceğim. Kendime hangisini almam daha iyi olur?

Kafamdaki senaryolar;

S22 istiyorum ancak bataryası beni korkutuyor. Gün içinde sıklıkla X, Instagram, WhatsApp ve browser kullanan biriyim, arada bir Mobile Legends oynarım. Beni üzer mi?

S21fenin inceliği ve tasarımı hoşuma gidiyor ancak Amazon'dan alacağım için sadece 128 GB'lık modeli mevcut. Değer mi?

A54 alırsam 256 GB olduğu için alacağım, dediğim gibi kullandığım bir telefon. Hangisi mantıklı olur?

Başka model önermeyin, Samsung alacağım, şimdiden teşekkürler.

S21FE (Exynos) kullanıcısı olarak istediğini sorabilirsin hocam 2.5 yıl oldu sayılır ilk piyasaya ciktiginda almıştım bana göre eksi yanları.

-Exynos olması eger Snapdragon varsa duydugum üzere cikmis ona yönelin.

-Exynos ile beraber sarjinin cok hizli gitmesi ve biraz ısınması.

Bunun disinda hiçbir problemim yok.

Hocam S22 batarya kapasitesi.
Bakımından cok daha düşük ama seçilebilir.

Ama Samsung kullanacaksan s serisi dışı düşünmeyeceksin A54 unut gitsin yani.

Ben şahsen S23FE önermem çünkü Exynos ile geliyor ama yenilik. Güncelleme alma süresi kamera gibi özellikler iyidir ama ben zorunlu olmadikca Exynos bulasilmamasi gerektigini düşünüyorum.

S21FE (Exynos) kullanıcısı olarak istediğini sorabilirsin hocam 2.5 yıl oldu sayılır ilk piyasaya ciktiginda almıştım bana göre eksi yanları.

-Exynos olması eger Snapdragon varsa duydugum üzere cikmis ona yönelin.

-Exynos ile beraber sarjinin cok hizli gitmesi ve biraz ısınması.

Bunun disinda hiçbir problemim yok.

Hocam S22 batarya kapasitesi.
Bakımından cok daha düşük ama seçilebilir.

Ama Samsung kullanacaksan s serisi dışı düşünmeyeceksin A54 unut gitsin yani.
S21FE 2. Nesil olarak satılıyor Amazon 'da. (128GB SD888)

S22 de aşağı yukarı 20 bin, boyutunun ufak olması ve premium amiral gemisi olması harika ama işte o lanet batarya... Bahsettiğim işlemlerde bir günü çıkarmazsa sıkıntı. Yani sabah 8 gibi %100 alıp akşam 8-10 gibi şarja takacasam uyar aslında.

S23FE çok kaba geldi bana, A54 gibi hemen hemen, alıştım gerçi bu telefona pek yabancılık çekmem ama aradaki fiyata değer mi?

S21FE 2. nesil olarak satılıyor Amazon'da. (128 GB SD888)

S22 de aşağı yukarı 20 bin, boyutunun ufak olması ve premium amiral gemisi olması harika ama işte o lanet batarya... Bahsettiğim işlemlerde bir günü çıkarmazsa sıkıntı. Yani sabah 8 gibi %100 alıp akşam 8-10 gibi şarja takacasam uyar aslında.

S23FE çok kaba geldi bana, A54 gibi hemen hemen, alıştım gerçi bu telefona pek yabancılık çekmem ama aradaki fiyata değer mi?

Azonce bir şey daha yazdim hocam S23FE ile alakali onu okuyabilirsiniz.

S21FE 2. nesil olarak satılıyor Amazon'da. (128 GB SD888)

S21FE 2.nesil Snapdragon oluyor S21FE 1.nesil almanizi onermem kullanicisi olarak.

Ve hocam S21FE modeli nesil fark etmeksizin 2.5 yıl sonra büyük güncellemeleri almayacak haberiniz olsun.

Azonce bir şey daha yazdim hocam S23FE ile alakali onu okuyabilirsiniz.

S21FE 2.nesil Snapdragon oluyor S21FE 1.nesil almanizi onermem kullanicisi olarak.

Ve hocam S21FE modeli nesil fark etmeksizin 2.5 yıl sonra büyük güncellemeleri almayacak haberiniz olsun.

Gördüm hocam, S23 FE modeli Exynos 2200 ile geliyor ülkemizde.
S22 ve S21FE modellerinde Snapdragon 888 1. Gen işlemci var gördüğüm kadarıyla.

Gönlüm S22 den yana ama işte o batarya beni rezil edecekse ne kadar premium olursa olsun can sıkar. Benim derdim uzun süre bahsettiğim sosyal medya yazılımları ve nadiren bir iki oyun ile cihazı yıllarca sorunsuz kullanmak. Zaten çok oyun oynayan birisi değilim. S21FE ve S22 arasında kaldım o zaman.

Gördüm hocam, S23 FE modeli Exynos 2200 ile geliyor ülkemizde.
S22 ve S21FE modellerinde Snapdragon 888 1. Gen işlemci var gördüğüm kadarıyla.

Gönlüm S22 den yana ama işte o batarya beni rezil edecekse ne kadar premium olursa olsun can sıkar. Benim derdim uzun süre bahsettiğim sosyal medya yazılımları ve nadiren bir iki oyun ile cihazı yıllarca sorunsuz kullanmak. Zaten çok oyun oynayan birisi değilim. S21FE ve S22 arasında kaldım o zaman.
Exynos eski oc serisi gibi değil hocam. Oc(octa) serisinde Samsung'un fabrikasyon işlemcileri dandik malzemeden uretiliyordu. Artık exynos fabrikasında bir çok cpu üretimi yapilmakta. Günlük işler için gayet alınabilir durumda. Şarj konusunda üzmez.

Exynos eski OC serisi gibi değil hocam. OC(octa) serisinde Samsung'un fabrikasyon işlemcileri dandik malzemeden uretiliyordu. Artık Exynos fabrikasında birçok CPU üretimi yapilmakta. Günlük işler için gayet alınabilir durumda. Şarj konusunda üzmez.

Bu olay nezamandir var hocam benimki öyle eski bir Exynos modeli değil daha çıkalı 2.5sene civari bir şey oldu belki tam olmadi bile.

Exynos 2200 bayağı bir konuda gelismis ve kendisini düzeltmiş bir model deniliyor hocam. Biraz baktigimda S888'den cok daha iyi olarak gözüküyor yani S23FE alınabilir gibi duruyor ben kendim 2100 kullanicisi olarak Exynos'dan memnun değilim ama 2200 serisi ile degismis deniliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı