Adaptörün laptopa uygun olduğunu nasıl anlarım?

Bütçe
150

Salih Gürbüz

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Birkaç hafta önce eski Casper laptopumun hard diski yerine SSD taktım ardından laptopu adaptörün fişe takınca adaptör bozuldu ve bende adaptörü attım. Şimdi yenisini alacağım. Hangi adaptörün laptopum ile uyumlu olduğunu nasıl anlarım?

Laptopların birbirine uyanları var uymayanları var. Burada faktör soketi ve voltaj değeri. Marka modele göre adaptörün soketini bulun. O sokete ve voltaja uygun olanı alın. Amper değeri her ihtimale karşı 4.74A olanı alın.

@furkannbey @mkg83 @Muhammed Onurr
@Yener K.
Hocam laptopun altında bu iki etiket var.

IMG_20221121_185340.jpg

IMG_20221121_185315.jpg

" Casper Nirvana nb 15.6\" " şeklinde arama yaptım Google'da ve bu linkteki adaptörü buldum. Bu adaptör laptopum ile uygun mudur?
Buarada eski adaptörü babm attı zannediyordum ama atmamış. O da bu ;
IMG_20221121_191401.jpg

Son düzenleme:
@Yener K.

Eki Görüntüle 1580228

Eki Görüntüle 1580229

" Casper Nirvana nb 15.6\" " şeklinde arama yaptım Google'da ve bu linkteki adaptörü buldum. Bu adaptör laptopum ile uygun mudur?
Eki Görüntüle 1580243

Benim laptopun aynısından kullanıyorsun adaptörümün şarj aleti Versalite - LPA05HP modeli hor kullanmama ve kablosu süpürgeye dolanmasına rağmen temassızlık bile yaşamadım öneririm.

Hocam diğer arkadaşlarında tavsiyesine göre sipariş vereceğim. Belki benim laptoba uyumlu daha kaliteli bir markanın yine benzer fiyatta ürünü vardır. :)

Hocam diğer arkadaşlarında tavsiyesine göre sipariş vereceğim. Belki benim laptopa uyumlu daha kaliteli bir markanın yine benzer fiyatta ürünü vardır. :)

VERSATİLE LPA05HP 19V 4.74A 5.5 * 2.5 LAPTOP ADAPTÖRÜ ST : Amazon.com.tr: Bilgisayar Attığın linkte markası belli olmayan ürüne 150 TL vereceğine birebir olumlu kullanıcı yorumu bulunan ve yorumdakilere göre aynı özellikte olan 135 TL ama daha kaliteli bulurum diyorsan sen bilirsin :)

1669050732296.png

@Yener K.

Eki Görüntüle 1580228

Eki Görüntüle 1580229

Bu arada eski adaptörü babm attı zannediyordum ama atmamış. O da bu;
Eki Görüntüle 1580268

19W 3.42 amper ve ucuna göre adaptör alacaksın İstanbul'da isen adaptörde yardımcı olabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı