Mortal Kombat 1 bağımlılığı nasıl yenilir?

Nasıl bu kadar çok oyun oynayabiliyorsunuz arkadaş. Yanlış anlamayın ama ben 1 tane hikayeli oyun bitirince 2 ay geçmeden yenisine başlayamıyorum. Zamanında 2K verip bir sürü oyun almıştım. Hepsi kütüphanede öylesine duruyor. Motivasyonum olmuyor genelde açıp oynamaya. En iyisi ben de bir oyun tavsiyesi konusu açıp gireyim bu kültüre.

Bağımlılık boş bir terim beynini kontrol edemiyorsan kim kontrol ediyor?

Nikotin, uyuşturucu bağımlıları beyinlerini kontrol edemiyor mu sanıyorsun? Olay tamamen farklı hocam. Siz çok yanlış anlamışsınız.

Nasıl bu kadar çok oyun oynayabiliyorsunuz arkadaş. Yanlış anlamayın ama ben 1 tane hikayeli oyun bitirince 2 ay geçmeden yenisine başlayamıyorum. Zamanında 2K verip bir sürü oyun almıştım. Hepsi kütüphanede öylesine duruyor. Motivasyonum olmuyor genelde açıp oynamaya. En iyisi ben de bir oyun tavsiyesi konusu açıp gireyim bu kültüre.

Nikotin, uyuşturucu bağımlıları beyinlerini kontrol edemiyor mu sanıyorsun? Olay tamamen farklı hocam. Siz çok yanlış anlamışsınız.

Skyrim dışında söylenen Katana Zero ve Ghostrunner oyunları her ne kadar çok güzel oyunlar olsalar da hikayeleri bakımından çok da iyi olmayan oyunlar zaten taş gibi hikayeli oyun serüvenim benim de çok yok Yakuza Final Fantasy Devil May Cry falan oynamamışımdır mesela 3 ayda bitirdiğim bir Metal Gear serisi var onda da ingilizcemden dolayı hala kafamda kalan kısımlar var.

Bilmiyorum bazılarınız Mortal Kombat oynamışsa başına gelmiştir ya da yaşayanını görmüştür. Bana kalırsa cidden böyle bir bağımlılık var. Oyunun başına oturuyorum ve oturuş o oturuş en az 4 saat başından kalkamıyorum. Rage geçiriyorum siliyorum her seferinde yeniden yüklüyorum. Cidden rezalet bir oyun ama ben başından kalkamıyorum. Bir tavsiye var mı cidden kurtuluş için?
Hocam yaşın kaç? Bende de tam tersi mevcut. Eskisi gibi aram yok oyunlarla. Aynı senin gibi oyunlara karşı böyle bir yaklaşım ve tutku beslemek isterdim açıkçası.

Yaşım 24, eskisi gibi oyunlara tutkulu yaklaşamıyorum. Yaklaşsam da bu çok kısa sürüyor. Tamam bağımlılık seviyesinde de olmasın ama, eskisi gibi tutkuyla oynamak istiyorum oyunları. Bunu nasıl başarıyorsun? Ya da sorun bende mi? Acaba sorumluluklarım hobilerimin önüne mi geçti? Ama ona bakılırsa müzikte bir hobi, ama ona halen aynı tutkuyla yaklaşabiliyorum. Nasıl bir paradokstayım anlayamadım.

Konu sahibi pek çok önerinin işe yaramadığını söylemiş. Madem öyle, bana da bunu paylaşmak düşer :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bilmiyorum bazılarınız Mortal Kombat oynamışsa başına gelmiştir ya da yaşayanını görmüştür. Bana kalırsa cidden böyle bir bağımlılık var. Oyunun başına oturuyorum ve oturuş o oturuş en az 4 saat başından kalkamıyorum. Rage geçiriyorum siliyorum her seferinde yeniden yüklüyorum. Cidden rezalet bir oyun ama ben başından kalkamıyorum. Bir tavsiye var mı cidden kurtuluş için?
Ben hoi4 bağımlılığını atlattıysam sende atlatırsın.

Hocam önce bir dark souls 2 kuruyoruz ve karanlık introyu atlıyoruz. Sonra yeşil yeri 2 saat oynadıktan sonra sadece havalanarak yarı can alan bossla karşılaşıyoruz. Ve 12 kez ölüyoruz (kesemezsiniz de zaten) sonra kolu balkondan aşağı atıyoruz ve ekranı parçalıyoruz. Bitti hocam bu kadardı, çok işe yarar deneyin.

Hocam yaşın kaç? Bende de tam tersi mevcut. Eskisi gibi aram yok oyunlarla. Aynı senin gibi oyunlara karşı böyle bir yaklaşım ve tutku beslemek isterdim açıkçası.

Yaşım 24, eskisi gibi oyunlara tutkulu yaklaşamıyorum. Yaklaşsam da bu çok kısa sürüyor. Tamam bağımlılık seviyesinde de olmasın ama, eskisi gibi tutkuyla oynamak istiyorum oyunları. Bunu nasıl başarıyorsun? Ya da sorun bende mi? Acaba sorumluluklarım hobilerimin önüne mi geçti? Ama ona bakılırsa müzikte bir hobi, ama ona halen aynı tutkuyla yaklaşabiliyorum. Nasıl bir paradokstayım anlayamadım.

Yaşım 17 ama bende de hafif hafif sıkılmalar başlıyor büyük ihtimalle de canım sıkıldığından dolayı sadece Mortal Kombat giriyorum ondan başka adamakıllı başına oturabildiğim oyun yok şu anki oyun sektöründen de zaten düzgün oyunlar çıkmıyor bana kalırsa biraz oynamadığınız eski nostaljik oyunları deneyin.

Hocam önce bir Dark Souls 2 kuruyoruz ve karanlık introyu atlıyoruz. Sonra yeşil yeri 2 saat oynadıktan sonra sadece havalanarak yarı can alan bossla karşılaşıyoruz. Ve 12 kez ölüyoruz (kesemezsiniz de zaten) sonra kolu balkondan aşağı atıyoruz ve ekranı parçalıyoruz. Bitti hocam bu kadardı, çok işe yarar deneyin.

Listeye eklendi hocam.

Ben HOI4 bağımlılığını atlattıysam sende atlatırsın.

Bu da güzel bir tavsiye HOI4 bağımlılarının da oyunda 800-900 saati var.

Konu sahibi pek çok önerinin işe yaramadığını söylemiş. Madem öyle, bana da bunu paylaşmak düşer :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ama ben yakalandım 😢

Geri
Yukarı