Laptop'umda MXM olduğunu nasıl anlarım?

MuzluKebap

Femtopat
Arkadaşlar, ekran kartım MX110, biraz araştırdım MXM var ise ekran kartı değişebiliyormuş ben bu MXM girişini içine açıp bakmadan anlayabileceğim bir program falan var mı? Laptop özelliklerine baktım MXM hakkında bir şey bulamadım anlamak için illa içini açıp bakmam mı lazım? Teşekkürler.

Modelini belirtirseniz anakartına bakarak söyleyebilirim. Fakat bahsettiğiniz ekran kartı genelde düşük modellerde oluyor, onlarda da MXM slotu olmuyor. Siz yine de modelini söyleyin, bakayım.

MXM, MXM 2.0 , MXM 3.0A ve 3.0B slotlar eski bilgisayarlarda kullanılıyordu. Artık kullanılmayan bir slot tipi yer kazanmak adına BGA şeklinde anakarta entegre geliyor.

Sizin cihazınızda da anakarta gömülü geliyor.

Yanlış biliyor olabilirim ancak 2015 yılından sonraki cihazlarda üretilmiyor diye biliyorum.
Ben de tek tük üretiliyor diye biliyorum. 2015'ten sonra MSI'ın bir üst modelinde vardı sanırım, onun dışında ben de hatırlamıyorum.

Ben de tek tük üretiliyor diye biliyorum. 2015'ten sonra MSI'ın bir üst modelinde vardı sanırım, onun dışında ben de hatırlamıyorum.
70 Serileri dediğiniz sanırım. GX/GS/GT 70 Bu seriler MXM 3.0b kullanıyorlar. Aktif oldukları dönemde kullandığım bir çok serisini. En son 2015 biliyorum ben.

Slot olsa da piyasada (2. el) doğru dürüst kart yok (Aliexpress-eBay harici), benim bir GT70'im var ekran kartı üzerinde güç kısmı entegreleri yanmış, test için ucuz bir kart bulamadığımdan 1.5 yıldır yatıyor öylece, götürdüğüm tamirciler de kart bulamadı, döviz kuru ve vergiler sebebiyle de sipariş edip deneme kumarına girmek istemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı