ADATA 240 GB SSD %100 Disk Kullanımı

Rapor41

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Adata 240 GB SSD kullanıyorum. Fortnite oynarken yüzde yüz disk kullanımı sorunu yaşıyorum ve oyunda 3,4 saniyelik donmalar yaşıyorum sorunun sebebi yüzde yüz disk kullanımı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Garip, normalde HDD'de bu yaşanır. Arkaplanda bir işlem sürdürülürken HDD bunu hızlı halledemediği için yüksek performans gerektiren oyunları oynarken can sıkabilir. Bunun SSD'de olması şaşırtıcı. Bu kullanım sorununun ne kadar süre devam ettiği de önemli tabii. Bunun SSD'lik bir durum olduğunun kesinleştirilmesi için, RAM ve CPU kullanım değerlerini de aynı zamanda kontrol edip bildirmeniz mümkün mü? Konuyla alakalı yardımcı olamasam bile nedenini merak ettim, konuyu takip edeceğim.

Adsız.jpg

Ekran kartı : ASUS STRİX RX 570 4GB
İşlemci : RYZEN R5 2600
RAM : CORSAİR 3000MHZ 1X8 GB
ANAKART : ASUS PRİME B450MK
POWER : THERNALTAKE 600 WATT 80 PLUS

Sistemin özellikleri bu şekilde arada windows ekranında takılmalar oluyor.Bugün ilk kez bilgisayar donduktan sonra kendini resetledi.Çok fazla araştırdım malesef çözüm bulamadım.Son çare garantiye göndereceğim.
Arkadaşlar SSD tam modeli ADATA SU650 forumda gezinirken kronik sorunu olduğuna dair bir kaç yazı okudum.Garanti süresi devam ediyor kutusu mevcut.SSD sorunlu ise şayet iade edebiliyormuyum ?

Son düzenleme:
Ya SSD' de sorun var ya da bilgisayarında virüs var. SSD %100 kullanılması işlemci %100 kullanmaya da sebebiyet verebilir işlemciyle alakalı bir sorunun yok. SSD speed test ve sağlık durumunu atar mısın buraya?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı