Adata 512 GB XPG SX8200 Pro alınır mı?

Ev ortamında kullanılan işlerde genellikle 4k değerlerine bakıldığını ve bu değerler genellikle arka planda olduğunu biliyorum. ilk karşımıza çıkartılan okuma 3500MB/s , yazma 3000MB/s değerleri genellikle kullanıcıların karşısına ilk çıkartılan değerler oluyor.
fiyat performans olarak bakıldığında bir kaç ay önce durumun farkına vardım.
XPG SX8200 Pro' da 4K rastgele okuma/yazma IOPS : 390K/380K iken ve fiyatı 519 tl,
SAMSUNG 500GB 970 EVO IOPS(4k) Okuma: 370K iken fiyatı 800 tl.

Sizce bu durumu nasıl yorumlamak gerek? Aynı bir durumu oyun kulaklıklarında da yaşıyorum. Eğer kulaklıklarla ilgili tecrübeniz ve öneriniz varsa bekliyorum bu konuma.

O şans işi, en iyi SSD'yi alsan bile ilk gün bozulabiliyor.
Katılıyorum.
Seni ne kadar götüreceğini bilemem ancak 5/19 tarihinde aldığım SX6000 modeli hala ilk günkü performansında görünüyor. 2-3 kere Windows'u sıfırdan kurmuşumdur. İlk aldığımda yaptığım test ve şimdikini atıyorum. 250 GB modeli için ADATA 150 TBW sunuyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    36,1 KB · Görüntüleme: 245
  • Annotation 2019-11-15 073030.png
    Annotation 2019-11-15 073030.png
    55,3 KB · Görüntüleme: 244
@houl nasıl memnun musun? Bende Corsair MP510 480GB ve XPG SX8200 Pro 512GB arasında kaldım. Şuan bir sorun var mı? Halen performansı iyi mi?

Kullanıyorum hala, memnunum. Genelde söylediği değerlerde sabit takılıyor, laptop yüksek derecelere çıkınca ise 200-400 mb arası süreli bir kayıp yaşıyorum. Ancak kesinlikle memnunum, parasına değdi.

Kullanıyorum hala, memnunum. Genelde söylediği değerlerde sabit takılıyor, laptop yüksek derecelere çıkınca ise 200-400 mb arası süreli bir kayıp yaşıyorum. Ancak kesinlikle memnunum, parasına değdi.

Anladım güle güle kullan. Keşke bir CrystalDiskmark testi yapıp sonucu paylaşsan, güzel olurdu. Bende XPG SX8200 Pro 512GB aldım, şuanlık gayet memnunum. 200GB dosya transfer ettim sıcaklık 50 dereceyi geçmedi ama masaüstü pc'de kullanıyorum ben tabi. Corsair zaten bildiğimiz sağlam bir marka ama Adata'nın bu ürününü de çok övdüler, bir şans verdik bakalım :)

Memnun musunuz acaba halen? 500 gb 510 liraya bulunuyor almayı düşünüyorum.

Ben kullanıyorum, gayet memnunum. Gerçekten Samsung EVO'da kullandım, neredeyse farkı yok diyebilirim. Kendi soğutması takılı kullanıyorum, ısınma falan yok, performansı yüksek. Tavsiye ederim.

Ama düz 8200 değil XPG SX8200 PRO 512 GB M.2 modelini kullanıyorum.

Memnun musunuz acaba halen? 500 gb 510 liraya bulunuyor almayı düşünüyorum.
Hala kullanıyorum
bir sıkıntısı yok. Söylenilen değerlerin altına düştüğü nadiren oluyor, o da öyle çok yüksek bir düşüş değil. Laptop kullanmama rağmen öyle çok yüksek sıcaklık görmedim. Hala tavsiye ederim, bu fiyat bandındaki en iyi performansı sunan SSD diyebilirim (Bana göre.).

Hala kullanıyorum
bir sıkıntısı yok. Söylenilen değerlerin altına düştüğü nadiren oluyor, o da öyle çok yüksek bir düşüş değil. Laptop kullanmama rağmen öyle çok yüksek sıcaklık görmedim. Hala tavsiye ederim, bu fiyat bandındaki en iyi performansı sunan SSD diyebilirim (Bana göre.).
Merhaba içinden çıkan soğutucuyu kullanıyor musunuz? Bende 256 GB modelini aldım onu takmalı mıyım?

Geri
Yukarı