Adata Premier 8 GB 3200MHz RAM sıkıntı çıkarır mı?

Ecell8989

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba Technopat kullanıcıları bir yardım isteyecektim sizden. Ben Adata 8 GB 2133MHz RAM'imin yanına modeli belli olmayan bir RAM almıştım 8 GB 2666MHz 2 hafta sorunsuz kullandım sonrasında mavi ekran hatası vermeye başladı. Yeni aldığım RAM'i tek başına taktığımda aynı hata devam ediyordu. Ama eski ramimde bir sıkıntı yok. Adata olan RAM'imin yanına aşağıda belirtmiş olduğum Adata 8 GB 3200MHz RAM'i sipariş verdim. Sorum şu önceki o yeni aldığım RAM durduk yere marka farkından mı bozulmuştur acaba? Bir de aşağıda belirttiğim RAM bir sıkıntı çıkartır mı bu sefer de?

Adata Premier 8 GB 3200MHz DDR4 RAM AD4U32008G22-SGN

Hocam burada marka değil kullanılan çip önemli. Farklı çipler sıkıntı çıkartıyor. Aynı marka bile olsa ramler, farklı çipe sahiplerse sıkıntı çıkma ihtimali var. Bu her zaman kesin olacak diye bir şey değil. Ancak çoğunlukla bu tarz sıkıntılarla karşılaşılıyor. Sıkıntıların en basit ilk denenebilecek çözümü XMP ayarlarını hazır profillerden değil de manuel ayarlamak. Bu şekilde çözülme ihtimali var.

Hocam burada marka değil kullanılan çip önemli. Farklı çipler sıkıntı çıkartıyor. Aynı marka bile olsa ramler, farklı çipe sahiplerse sıkıntı çıkma ihtimali var. Bu her zaman kesin olacak diye bir şey değil. Ancak çoğunlukla bu tarz sıkıntılarla karşılaşılıyor. Sıkıntıların en basit ilk denenebilecek çözümü XMP ayarlarını hazır profillerden değil de manuel ayarlamak. Bu şekilde çözülme ihtimali var.
Çipi nasıl öğrenebilirim birde şöyle bir sorun var XMP yerinde sadece disabled var

Baktım benimki şuan 8gb / 1die o attığıma bakabilir misiniz onun çipi hangisiymiş
1646398734565.png

1646399308630.png
üstteki düzgün olan ram son attığım bozulan ram

Son düzenleme:
O bilgiye ulaşmak çok zor maalesef, takıp bakmak gerekecek.. İnternette bulamadım.

Bozulan Hynix çipsetli. Farklı çipsetler.
Anladım teşekkür ederim umarım son sipariş ettiğim sorun çıkartmaz 2 hafta düzgün çalıştı 2 gün öncede mavi ekran verdi sürekli bu arada xmp tıkladım zaten disabledden başka birşey yoktu

Rica ederim. Büyük ihtimalle farklı çipler olduğu için sorun çıktı zaten. XMP mutlaka açılıyordur bir şekilde, anakartınızın modelini ve yanına XMP diye youtubea yazın, mutlaka bir şeyler çıkar. Aynı çipset gelirse bir sıkıntı olmaz, umarım öyle olur.

Rica ederim. Büyük ihtimalle farklı çipler olduğu için sorun çıktı zaten. XMP mutlaka açılıyordur bir şekilde, anakartınızın modelini ve yanına XMP diye youtubea yazın, mutlaka bir şeyler çıkar. Aynı çipset gelirse bir sıkıntı olmaz, umarım öyle olur.
Teşekkürler bakacağım

Geri
Yukarı