Adata XPG 8 GB 3200MHz RAM alınır mı?

Bütçe
0

dogukankabadayi

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, sabah bir sistem satın aldım. Fotoğrafta bilgiler mevcut. Öncelikle A520 anakartının 4 adet RAM slotu var. RAM olarak Adata XPG 8GB 3200MHz DDR4 Single Kit Ram AX4U32008G16A-SR30 × 2 satın almıştım fakat elimde 3200 MHz'lik Corsair Vengeance LPX'te var 2 XPG 2 Vengeance taksam sorun olur mu? Hızları vs. tamamen aynı.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    25,9 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleyen: Moderatör:
Hızları aynı olması uyumlu çalışacakları anlamına gelmiyor. Sorun yaşamanız olası. Her zaman dual kit ramler önerilir. Aynı marka model olmasına dikkat edilir. Deneyin sorun çıkarsa iade edersiniz.

Hızları aynı ama zamanlamaları farklı olabilir, yine de düzgün çalışabilirler. Gözlemleyip ne yapacağınıza öyle karar verirsiniz.
Anladım teşekkür ederim. Peki sistemde herhangi bir yetersizlik görüyor musunuz ? Anakart biraz zayıf gibi ama 450 vardı default halinde onun yerine 520'yi seçtim.

Anladım teşekkür ederim. Peki sistemde herhangi bir yetersizlik görüyor musunuz ? Anakart biraz zayıf gibi ama 450 vardı default halinde onun yerine 520'yi seçtim.
OC yapmayacaksanız mantıklı olmuş. Hem RAM slotu hem de VRM soğutması olarak bu anakartta rahat edersiniz.

Stok soğutucu yetmez dediğinizi mail üzerinde gördüm. Ben işlemciyi alırken soğutucu dahi yoktu o yüzden 1200 TL'ye soğutucu satın almıştım. Konuda yer alan fotoğrafta soğutucu markası yazıyor yeterli olur mu peki? @William Butcher

Geri
Yukarı