ADATA SSD çok yavaş

cihat07

Hectopat
Daha fazla  
Sorunum tam olarak HDD'in 170 okuma ve yazma hızı alırken SSD'im 40 okuma 50 yazma alması. Harddiski ve SSD'i SATA 3'e taktım, sonuç yine aynı. SSD'de bir sorun var.

SSD Modelim: ADATA Adata 120GB SU650 Okuma 520MB-Yazma 450MB SATA SSD

Not: SATA 3'e ilk taktığımda 400 450 civarlarını görüp sonra 200 civarlarına kadar düştü. Şimdi ise 40 50 civarlarında geziyor çözemedim, yardımcı olur musunuz? BIOS ayarlarında AHCI'da olması gereken bir şey varmış veya firmware update tarzı forumda önceden bulunan yöntemlerin hepsini denedim.

Tekrar test yaptım ayrı ayrı 2 programdan şimdi de 400'e 100 veriyor anlayamadım sürekli degisiyor.

SSD'de bulunan Steam klasörünü(20GB)HDD'e atıyorum 20-30 MB/sn başlıyor. Sonra 1-5 MB/sn düşüyor sonra tekrar 100'e kadar çıkıyor, bunun gibi değişik şeyler yapıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunum tam olarak HDD'in 170 okuma ve yazma hızı alırken SSD'im 40 okuma 50 yazma alması. Harddiski ve SSD'i SATA 3'e taktım, sonuç yine aynı. SSD'de bir sorun var.

SSD Modelim: ADATA Adata 120GB SU650 Okuma 520MB-Yazma 450MB SATA SSD

Not: SATA 3'e ilk taktığımda 400 450 civarlarını görüp sonra 200 civarlarına kadar düştü. Şimdi ise 40 50 civarlarında geziyor çözemedim, yardımcı olur musunuz? BIOS ayarlarında AHCI'da olması gereken bir şey varmış veya firmware update tarzı forumda önceden bulunan yöntemlerin hepsini denedim.

Tekrar test yaptım ayrı ayrı 2 programdan şimdi de 400'e 100 veriyor anlayamadım sürekli degisiyor.

SSD'de bulunan Steam klasörünü(20GB)HDD'e atıyorum 20-30 MB/sn başlıyor. Sonra 1-5 MB/sn düşüyor sonra tekrar 100'e kadar çıkıyor, bunun gibi değişik şeyler yapıyor.
Bende o SSD'ye sahibim sıcaklıktan olsa gerek. Benim değerlerim 520'ye 450 felan alıyor sabit durmuyor ama değişken. Yüke girdiğinde 55 59 dereceleri gördüğüm oluyordu. Kopyalama hızında ise SSD'den SSD'ye kopyaladığım'da 390'la başlıyor 150 100 oluyor en son 190'da gidip geliyor. Sistem hızı konusunda şikayetim yok, ama bu değerler insanı şüpheye düşürüyor. Artık güncelleme'mi gelecek ne gelecekse gelsin bekliyorum hala.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı