Adata SU630 240GB SSD sağlık durumu 9

d0d0

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Tam 1 sene 2 ay önce İtopya'dan topladığım bilgisayarım son 1-2 haftadır özellikle oyun oynarken (Valorant) kısa bir donma olduktan sonra bilgisayar kendini yeniden başlatmaya başladı. Önce ekran kartı çok ısındığından olabilir mi diye düşündüm fakat değildi hepsini kontrol ettim. En son disklerime baktığımda SSD'nin sağlık durumunun çok düşük olduğunu gördüm. Araştırdığıma göre bu seride kronikmiş, bazı arkadaşlar da bundan muzdarip idi. Hard Disk Sentinel'den baktığımda sağlık durumu 9 gözükürken CrystalDiskInfo'dan baktığımda sağlıklı gözükmekte. Ayrıyeten HD Tune Pro'dan baktığımda tek bir kırmızı sectör gözükmekte. Hepsini SS'leri ile birlikte ekliyorum. Malum İtopya ulaşılması zor bir firma, SSD gerçekten şu anda kötü bir halde mi? Değiştirmeli miyim? Yoksa oluruna mı bırakmalıyım? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• Hard Disk Sentiel.png
    Hard Disk Sentiel.png
    36 KB · Görüntüleme: 109
  • CrystalDiskInfo.png
    CrystalDiskInfo.png
    23 KB · Görüntüleme: 105
  • HD Tune Pro.png
    HD Tune Pro.png
    19,8 KB · Görüntüleme: 99
Aynı SSD'yi kullanıyorum. Adata'nın Türkiye üzerinde bir servisi olmadığı için benimkinin kutusunun yanında arena garantisi geldi. SSD'yi garantisine gönderin garantisi devam eden bir ürün. Uğraşmak istemiyorum derseniz Samsung SSD'lere yönelebilirsiniz.

Aynı SSD'yi kullanıyorum. Adata'nın Türkiye üzerinde bir servisi olmadığı için benimkinin kutusunun yanında arena garantisi geldi. SSD'yi garantisine gönderin garantisi devam eden bir ürün. Uğraşmak istemiyorum derseniz Samsung SSD'lere yönelebilirsiniz.
Aynı şekilde benimkinde de Arena garantisi bulunmakta. İtopya'nın vermiş olduğu e-fatura mevcut bununla beraber değişim yapabilir miyim? Yapsam yine aynısı acaba tekrar yaşar mıyım bu sorunu? Kafamdaki sorular bunlar.

Aynı şekilde benimkinde de arena garantisi bulunmakta. İtopya'nın vermiş olduğu e-fatura mevcut bununla beraber değişim yapabilir miyim? Yapsam yine aynısı acaba tekrar yaşar mıyım bu sorunu? Kafamdaki sorular bunlar.

Bu konular hakkında bir fikrim yok. Ulaşabilirseniz itopyaya ulaşın değişim yaparlar. Kargoda kırık gelen kasamı değiştirmiştim.

Aynı şekilde benimkinde de Arena garantisi bulunmakta. İtopya'nın vermiş olduğu e-fatura mevcut bununla beraber değişim yapabilir miyim? Yapsam yine aynısı acaba tekrar yaşar mıyım bu sorunu? Kafamdaki sorular bunlar.
Yaşma ihtimaliniz yüksek, bu modeli bir daha tercih etmeyin derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı