Adata SU630 alınır mı?

Bir de Samsung EVO 860 var 1 yıllık, bana mısın demiyor :D.
SX 6000 PRO'da işletim sistemi kuruluyken bir gün bir kastı, hiçbir şey yapamaz hale geldim. Zaten sistemde ara ara görmüyordu. Kapat aç yapınca düzeliyordu. Şu an yedek olarak takılı, anakarttan çıkaramadım bir türlü. Üzerinde bir plaka var, vida girişi kapalı.
Parası olmayan HDD alsın abi nokta.
Önbelleği yüksek 7200RPM bir disk alıp Windows 8.1 kullansın (Windows 10'da HDD ile iyi çalışıyor ama şimdi toplaşırlar çalışmıyor diye)(akıllı tahta 15 saniyede açılıyor[512GB HDD, 4GB RAM, I3 2.nesil CPU]).
Az para biriktirip EVO/QVO alın derdiniz bitsin.

Önbelleği yüksek 7200RPM bir disk alıp Windows 8.1 kullansın (Windows 10'da HDD ile iyi çalışıyor ama şimdi toplaşırlar çalışmıyor diye)(akıllı tahta 15 saniyede açılıyor[512GB HDD, 4GB RAM, I3 2.nesil CPU]).

120 GB SSD + HDD'de iyi oluyor. Windows kurduğunuz SSD sorunlu olsa bile çok bir şey fark etmiyor. Kendim ömrü dolmuş SSD kullanıyorum çat diye açılıyor sistem. SSD Mucizeleri.

Bende zaten 860 EVO var. Hazır sistemde 480 GB SU630 vardı, ben de bunu SX6000 PRO ile değiştirdim. Hızı falan fena değildi. SU650'yi eskiden fena fiyata almamıştım. İade edip 860 EVO almıştım.

Bende de aynı SSD var. Bunun sorunlu olup olmadığını nereden anlayabilirim?
Kullanırken ani yavaşlamalar, olması gerekenden düşük hızlar, dosya aktarırken yüksek sıcaklıklar.
Hız meselesi Crystal Disk Mark aracı ile öğrenebilirsiniz.

Kesinlikle almayın dosya kopyalama sırasında bile 50 60 derecelere çıkıyor. Ben iade etmek için biçimlendirmiştim. Biçimlendirirken 70 derecelere yaklaşınca önüne fan koyup öyle biçimlendirmiştim.

Geri
Yukarı