Adata SU630 Yavaş çalışıyor

Aynı sıkıntıyı ben de yaşadım: 6.5 TB yazma ile patlayan SU630

Bunun bir çözümü yok, tek yapmanız gereken garantiye yollamak. Ben garantiye yolladım sıfırı geldi, yerine Samsung SSD aldım ve bunu sadece oyunları depolamak için kullanıyorum.
Hiç format atmadan, komple tüm Windows 10 verilerimi yeni SSD'ye hangi programla aktarmamı önerirsiniz peki? Yani yeni bir SSD taktığım zaman, tıpkı eski SSD'den boot ediyormuşum gibi, tüm dosyalarımda en ufak kayıp ve fark olmadan, bildiğim masaüstü ile işletim sistemimi kullanmak için?

Hiç format atmadan, komple tüm Windows 10 verilerimi yeni SSD'ye hangi programla aktarmamı önerirsiniz peki? Yani yeni bir SSD taktığım zaman, tıpkı eski SSD'den boot ediyormuşum gibi, tüm dosyalarımda en ufak kayıp ve fark olmadan, bildiğim masaüstü ile işletim sistemimi kullanmak için?

Adata SU6xx serisi kronik sorunlu. Crystal DiskMark ile disk hızlarını, HD Tune Pro ile "Quick Scan tiki kapalı." error scan, HD Sentinel ile de sağlık değerlerini paylaşın.
ADATA SU630 SSD Sağlık değerleri:
1627005462767.png

ADATA SU630 Hatalı blok taraması, Disk Monitör ve Benchmark testleri (Video):

2021 Ocak ayından beri bu SSD'yi kullanıyorum. Bu kadar çok gecikme neden var? Anormal değil mi?
1691814804171.png

1691814906649.png

Son düzenleme:
Adata SU630 SSD sağlık değerleri:
Eki Görüntüle 1115777

Adata SU630 hatalı blok taraması, disk monitör ve benchmark testleri (video):

2021 Ocak ayından beri bu SSD'yi kullanıyorum. Bu kadar çok gecikme neden var? Anormal değil mi?
Eki Görüntüle 1899414

Eki Görüntüle 1899415

Kardeş konuyu tekrar hortlatıyorum k. B. Bende maalesef bir başkasının tavsiyesi üzerine Adata SU630 aldım. 1. senesi dolalı 10 gün falan oldu şu an çok saçma hareket ediyor. Oyun içinde ya da bazen Chrome açmak istediğim bir anda %100 oluyor ve 400 KB 1MB arası değişen okuma yazma yapıyor. HD Tune de neredeyse son 30 saniye falan 400 MB gördü kalanı hep 90 120 arası gidip geldi. Okuma yanıt süresi 6000 mslere kadar dayanıyor. Bırak 6TB işlemi 500GB işlem dahi yapmadım. Garantiye versek bir halta yarar mı?

Geri
Yukarı