ADATA SU650 Düşük Yazma Hızı

Ali CEYLAN

Hectopat
Daha fazla  
ASUS X370 Prime. AMD Ryzen 1700 4X4 GB RAM. Windows 10 1903 Güncel.

Kağıt üzerindeki 520MB/450MB hızarına ulaşımda sorun var. Ekran görüntüsü eklememin bir anlamı yok çünkü sürekli değişken değerler alıyorum.
Okuma değerinde sorun yok. Yazma değerleri bir zaman olması gereken çıkıyorsa ikinci denemede veya herhangi bir zamanda 100/200/300 MB arası değerler alıyorum.
Yazma hızı testi başladığı zamanda 1 / 9 / 20 / 60 / 100 / 200 gibi tırmanarak çıkıyor. Önceki Transcend marka SSD'de problemim yoktu. SSD, GPT bölüm düzeni ile biçimlendirilip UEFI Windows 10 kurulu. Sürücüler, BIOS güncel. Kablo deneme, port deneme yapıldı. Fİkirleriniz nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
SU650 modeli zaten kronik sıkıntılı bir ürün. Almadan önce danışsaydınız keşke. Mümkünse iade edin.
Arka planda çalışanları bilmeden yapılan yorumlar havada kalacaktır. Arka planınızda diski en çok kullanan programlara dikkar etmeniz gerekli. Gerekirse başlangıç uygulamaları devre dışa bırakılmalı.

Eğer sorun bunlar değilse 2 ihtimal var

1)Zararlı yazılımlar
2)Donanım defolu

Hayda. :(
Bir anda alıp geçtim tanıdıktan. Elimde kalmaz. Sorun devam ederse iade edebilirim. Teşekkürler arkadaşlar.
Aşağıdan SSD Toolbox uygulamasını indirerek firmware güncellemesi yapın. Bir değişiklik olmaz ise servise göndermenizi öneririm.

Güncel sürüm yoktu. Dün denemiştim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı