Adata SU650 120GB SSD yazma hızı düşük

Genel olarak sorunlu bir SSD değil mi zaten? Şimdi düzeldi, az sonra tekrar bozulur. Neyse sen daha iyi bilirsin, bu konularda bilgin var.
Sonuç olarak gereksiz yere sorunlu ilan edilecekti SSD. Sorunlu olmasa bile kimse sorunu çözmeye uğraşmadan direkt sorunlu damgasını yapıştırıyor.
Son bir kez garantilemek için test yaptım gene 150'lere düştü yazma.
Dostum, neden sürekli test yapıyorsun?

Paranoya yaptı bu SSD beni :)
Çok fazla sıkıntıya girme, erken yaşlandırır bu SSD'ler. Sürekli test yaptığın için önbellek doluyor ve hızı düşüyor. İçin rahat etmiyorsa iade et derim. Addlink S20, Apacer AS340 alabilirsin.

Bende de aynı SSD var 2 sene önce almıştım değerlerimiz hemen hemen aynı.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    20,4 KB · Görüntüleme: 17
@Astroscoot 5 GB'de eğer direkt hızı düşüyorsa buna kronik sorunlu yerine düşük slc cache demek daha mantıklı. Aynısı 860 870 EVO'da da var. Bunun ile ilgili araştırma yaptım fakat net bir bilgi bulamadım. 5 GB de bir slc düşüyorsa bu bir sorun. Ama bunun tek nedeni slc önbelleği mi onu öğrenmemiz gerek. Biraz garip konu.

Garip bir mevzu, anlayabilsem çoğu mevzu çözülecek ama anlayamadım bir türlü. Ama Ultra 3D'nin SLC önbelleğinin 860-870 EVO'ya göre daha büyük olduğunu duymuştum.
Barracuda 120'nin SLC önbelleği hakkında bir bilgi var mı hocam? Hiç dolmuyor bu nasıl bir önbellekse. Hep 560 MB/s okuma ve 540 MB/s yazma var. APM yüzünden bazen CrystalDiskMark'ta test yaparken hız düşük çıkıyor ama tamamen APM kaynaklı.

Geri
Yukarı