Adata SU650 iade edilmeli mi?

KR4DUS

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
3D-NAND teknolojisine tavlanarak Trendyol'dan Adata SU650 siparişi verdim ve biraz araştırma sonucu gördüm ki SSD'nin kronik sorunları var, sizce SSD gelince bilgisayarıma takıp bir şans vermeli miyim, yoksa gelir gelmez iade edip paramı geri alıp başka SSD'lere mi yönelmeliyim?

adata-120-gb-su650-asu650ss-120gt-r-2-5-sata-3-0-z.jpg

SU650 konusunda deneyimli olanlar bu konuda bana yardımcı olabilirler mi?

İllaki sorunlu çıkacak diyemeyiz. SSD'lerde genelde sorunlu olan modeller 120 ve 240 GB'lıklar oluyor. Siz 480 aldıysanız sorunlu çıkma ihtimâli daha da düşük. Bence idare edebilir.

Teknoloji şans işidir. Misal OCZ TR200 480GB modelin kronik sorunlu olmasına rağmen (tabi bu bilgiyi çok sonradan öğrendim.) 1.5 sene oldu tam takır çalışıyor, şuan sağlığı %97'de. Şahsi görüşüm; hiç riske girmem diyorsanız, EVO modeline göz atın derim.

Tamam şans işi diyorsunuz ama sonuçta kronik sorunlu diye adı çıkmış, niye parasını riske atsın ki. Düzgün olma şansı çok düşük başka SSD'lere yönelin.
Aslında parayı riske atma gibi bir problem yok, garantiye başvurduğunuzda para iadesi, para karşılığı bir üst modele geçme veya bire bir değişim gibi seçenekler sunuyorlarmış. Sanırım hiç uğraşmadan iade etmek daha mantıklı gibi duruyor.

3D-NAND teknolojisine tavlanarak Trendyol'dan Adata SU650 siparişi verdim ve biraz araştırma sonucu gördüm ki SSD'nin kronik sorunları var, sizce SSD gelince bilgisayarıma takıp bir şans vermeli miyim, yoksa gelir gelmez iade edip paramı geri alıp başka SSD'lere mi yönelmeliyim?

Eki Görüntüle 678880

SU650 konusunda deneyimli olanlar bu konuda bana yardımcı olabilirler mi?

Fiyatı kaç? A2000 veya Fury 480GB alınabilir onun yerine.

Geri
Yukarı