ADATA SU650 SSD alınır mı?

Tam ben yazacaktım elektrik gitmesi ile SSD neden bozulsun. Güvenilir bir güç kaynağı ve sağlam bir anakart oldu mu elektrikler günde 10 kere gitsin gelsin isterse yine SSD bozulmaz kolay kolay.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam ben yazacaktım elektrik gitmesi ile SSD neden bozulsun. Güvenilir bir güç kaynağı ve sağlam bir anakart oldu mu elektrikler günde 10 kere gitsin gelsin isterse yine SSD bozulmaz kolay kolay.
Benim PSU sağlam fakat anakart çöpten ibaret, parçaları tutsun diye kullanıyorum zaten. Garantisi hala vardı yenisi verilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazma hızı sizin için önemli değilse ben Kingston markasından bu konuda bahsettiğin markaya göre marka farkı açısından A400 sipariş verdim şuan.

Benim PSU sağlam fakat anakart çöpten ibaret, parçaları tutsun diye kullanıyorum zaten. Garantisi hala vardı yenisi verilir mi ?

SSD için mi soruyorsun?

Eğer öyleyse servise gönder, kullanıcı hatası olarak görmezler ise iadesi kabul edilebilir. Yine de servise verirken elektrik kesintisinden bahsetmemen lehine olabilir.

Not: Yeni konu üzerinden de deneyimini aktarabilirsin.

SSD için mi soruyorsun?

Eğer öyleyse servise gönder, kullanıcı hatası olarak görmezler ise iadesi kabul edilebilir. Yine de servise verirken elektrik kesintisinden bahsetmemen lehine olabilir.

Not: Yeni konu üzerinden de deneyimini aktarabilirsin.
Öyle birşeyin imkanı yok. Başvurdum, dedilerki ülkenizde satış sonrası destek yok, Hollanda'ya yollamanız lazım.

Saçmalık, Hollanda'ya yollayıp 200TL kargo masrafı vermektense 120 TL'ye yenisini almak daha mantıklı. Ayrıca yeni SSD verecekleride ne malum ?

Öyle bir şeyin imkanı yok. Başvurdum, dediler ki ülkenizde satış sonrası destek yok, Hollanda'ya yollamanız lazım.

Saçmalık, Hollanda'ya yollayıp 200TL kargo masrafı vermektense 120 TL'ye yenisini almak daha mantıklı. Ayrıca yeni SSD verecekleri de ne malum ?

ADATA SU650 miydi SSD? Hangi firma? Nereye başvurdun?

kullanıcı hatası olarak görmezler ise iadesi kabul edilebilir.

İade kararı verilir ise aynı ürünün stoğu varsa verilir yoksa buradaki her firmanın dayattığı gibi para iadesi yapılır.

Ürünün RMA servisine gidip incelenmesi gerekiyor. Firmaların RMA servisler genelde yurt dışında oluyor. Eğer Türkiye'de resmi ofisi, servisi, distribütörü vs yoksa ürünü senin yollaman gerekiyor.(masraflıdır tabi ki)

RMA servisi ürün iadesine onay vermiş ise paketsiz de olsa kullanılmış ürün göndermesi söz konusu olamaz. Özellikle yurt dışından geliyorsa.

Kesin olur demiyorum. Uğraşıp uğraşmamak senin elinde.
SSD konusunda böyle bir şey yaşamadım ancak USB bellek ve HDD konusunda böyle bir işleyiş söz konusu. Veya hala öyleyse tabi.

ADATA SU650 miydi SSD? Hangi firma? Nereye başvurdun?

İade kararı verilir ise aynı ürünün stoğu varsa verilir yoksa buradaki her firmanın dayattığı gibi para iadesi yapılır.

Ürünün RMA servisine gidip incelenmesi gerekiyor. Firmaların RMA servisler genelde yurt dışında oluyor. Eğer Türkiye'de resmi ofisi, servisi, distribütörü vs yoksa ürünü senin yollaman gerekiyor.(masraflıdır tabi ki)

RMA servisi ürün iadesine onay vermiş ise paketsiz de olsa kullanılmış ürün göndermesi söz konusu olamaz. Özellikle yurt dışından geliyorsa.

Kesin olur demiyorum. Uğraşıp uğraşmamak senin elinde.
SSD konusunda böyle bir şey yaşamadım ancak USB bellek ve HDD konusunda böyle bir işleyiş söz konusu. Veya hala öyleyse tabi.
RMA onayı alabiliyorum, paket içeriği tam fakat Hollanda'ya yollamamı istiyorlar. Kargo ücreti SSD'den pahalı.
Ayrıca evet, SU650. ADATA'ya başvurdum.

Türkiye'de ofisleri yok o zaman. Satın aldığın yere de başvurdun mu?
Teknik servis de mi yok?
Satın aldığım yer Hepsiburada, geri almaları imkansız, ayrıca alalı 6 ay oldu.
Tam olarak problem nedir sizin? Açıkçası şanssızlık olduğunu düşünüyorum.
SSD çalışıyor fakat SSD açıkken BIOS'a çok uzun sürede giriyor ayrıca PC'de aşırı uzun sürede açılıyor SSD takılıyken.(HDD'de olsa da)

Diskpart'tan baktığımda Size: 0B // Free: 0B olarak gösteriyor, birçok düzeltme yöntemi denetim, hiçbiri işe yaramadı. BIOS'ta da görünmüyor zaten SSD. Giriş çıkışlarında bir sıkıntı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı