Adata SU750 yazma hızı düşük

reymo

Femtopat
Selamlar, Adata SU750 SSD kullanıyorum. Fortnite oynarken ekran kartı kullanımım %5 %10'lara kadar düşüyordu ancak başka hiçbir oyunda bu sıkıntı yoktu. Ben de araştırmaya karar verdim ve sorunun SSD kaynaklı olabileceğini gördüm. 2 farklı test yaptım. Okuma hızı gayet iyiydi ancak yazma hızı çok düşük ve dalgalıydı. Vadettikleri değer 550mb/s okuma ve 520mb/s yazma, bunun sebebi ne olabilir?
Sistemim: Ryzen 3 3100 3.6GHz işlemci.
ASUS ROG RX570 8 GB OC ekran kartı.
8 GB XPG Gammix 3000MHz DDR4 RAM.
FSP 500W güç kaynağı.
up nolur yardım edin ne yapacağımı bilmiyorum :(

Dosya Ekleri

• ssd yazma hızı düşük.png
    ssd yazma hızı düşük.png
    57,5 KB · Görüntüleme: 55
  • yazma hızı düşük2.png
    yazma hızı düşük2.png
    57,4 KB · Görüntüleme: 56
Son düzenleme:
Sağlık durumunu atar mısınız?
Disk sağlık testi yapar mısınız.
HD Tune programı ile yapılıyor bildiğime göre şöyle atayım sağlık durumunu
HW Monitör ile SSD'nin sıcaklığına test yaparken bakar mısınız ?
Maksimum 55 Dereceyi gördü
Selamlar, Adata SU750 SSD kullanıyorum. Fortnite oynarken ekran kartı kullanımım %5 %10'lara kadar düşüyordu ancak başka hiçbir oyunda bu sıkıntı yoktu. Ben de araştırmaya karar verdim ve sorunun SSD kaynaklı olabileceğini gördüm. 2 farklı test yaptım. Okuma hızı gayet iyiydi ancak yazma hızı çok düşük ve dalgalıydı. Vadettikleri değer 550mb/s okuma ve 520mb/s yazma, bunun sebebi ne olabilir?
Sistemim: Ryzen 3 3100 3.6GHz işlemci.
ASUS ROG RX570 8 GB OC ekran kartı.
8 GB XPG Gammix 3000MHz DDR4 RAM.
FSP 500W güç kaynağı.
Bu arada Crystal Disk Mark uygulamasıyla okuma hızı gayet iyi gösteriyor ama HD Tune programına geçince okuma hızı kimi zaman 200mb/s kimi zaman 20mb/s olabiliyor garip bir şekilde. Bazı forumlarda görmüştüm Secure Erase denilen bir olay sayesinde okuduklarıma göre SSD'yi sıfırlayabiliyoruz ve bazı insanların problemi bu sayede çözülmüş ben de yarın denemeyi düşünüyorum bu çözüm yolunu çünkü bu olay olmadan 3 4 gün önce bilgisayara garip bir şey olmuştu ve adeta sistem kilitlenmişti açılma ve yeniden başlatma hızları çok düşmüştü o olaydan dolayı bu hataları veriyor muhtemelen.
HD Tune programı ile yapılıyor bildiğime göre şöyle atayım sağlık durumunu

Maksimum 55 Dereceyi gördü

Bu arada Crystal Disk Mark uygulamasıyla okuma hızı gayet iyi gösteriyor ama HD Tune programına geçince okuma hızı kimi zaman 200mb/s kimi zaman 20mb/s olabiliyor garip bir şekilde. Bazı forumlarda görmüştüm Secure Erase denilen bir olay sayesinde okuduklarıma göre SSD'yi sıfırlayabiliyoruz ve bazı insanların problemi bu sayede çözülmüş ben de yarın denemeyi düşünüyorum bu çözüm yolunu çünkü bu olay olmadan 3 4 gün önce bilgisayara garip bir şey olmuştu ve adeta sistem kilitlenmişti açılma ve yeniden başlatma hızları çok düşmüştü o olaydan dolayı bu hataları veriyor muhtemelen.
Bilgisayarı formatladım ve yeni sisteme uyumluluk ayarına bastım ve sorun çözüldü. Konu kapanabilir.

Dosya Ekleri

• ssd sağlık.png
    ssd sağlık.png
    53,1 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleme:

Geri
Yukarı