Adata SX8100NP 512 GB M.2 SSD'nin yazma hızı düşük

pcsimcap

Decapat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Adata SX8100NP
Anakart
Gigabyte b450m s2h v2
Arkadaşlar M.2 SSD'yi alalı 1 yıl civarı oluyor. Normalde vadedilen hızlar 3500/2400. Valorant'ta bile drop yememe sebep olan sorunlar yaşıyorum. Disk sağlığı %99. disk ayırıp test işlemi yaptım yine aynı sorun devam ediyor. Bir konuda format ve BIOS'tan güvenli silme ile sorun düzeldiği söylenmiş. Sizce ne yapmalıyım? Garantiye göndermeli miyim?

Zaten Windows 11'e dün format attığım için format atmadan alan ayırıp Windows 10 temiz yükleme yaptım ve testleri yaptım ama garanti olsun diye şimdi BIOS'tan güvenli silme yapıp ardından tekrar format atacağım. Yine düzelmezse garantiye göndereceğim. Sonucu buradan yazarım.

Sorunu çözdüm. BIOS'tan SSD'yi güvenli şekilde silince sonrasında da yeniden format atınca eski yazım hızları geri geldi. Sanırım XPG marka SSD'lerde bunu belirli aralıklarla yapmak gerekiyor çünkü bu sorun daha önce de başıma gelmişti ama çözümünü hatırlayamadım. Konu kilitlenebilir.

1675877733962.png

Kronik sakat bu alet, garanti de birşey yapmıyor. Bende de ikinci disk olarak mevcut. Açılan konulardan da anlarsın.

Screenshot_2.jpg

Geri
Yukarı