Adata XPG Gammix RAM Yükseltme

Pencil

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. https://www.hepsiburada.com/adata-x...U2-4T6pGL7NB6NkpNi-GyN-RaWlYBWvBoCcpsQAvD_BwE

Üstteki linkteki ramim var 8 gb. Ama CPU-Z ile Mhz ine baktığımda 1465 yazıyor halbuki benimki 3000. Ayrıca bir tane daha bundan almak istiyorum tavsiye edermisiniz yoksa bu yeterli mi? Teşekkürler şimdiden.
Ekran görüntüsü 2020-11-05 211451.jpg

Günlük işler için 8 GB ramin yeterli olduğunu düşünüyorum ama oyun oynuyorsanız 16 GB rame geçmenizi öneririm. Ram frekansının düşük olması kısmına gelirsek, yanlış hatırlamıyorsam BIOS'a girip XMP ayarını aktif etmeniz gerekiyordu.

Bir sorun görünmüyor orada yazan değerin iki katı.
Evet biraz araştırma yaptım ve gerçekten de öyleymiş. Teşekkürler.
Oyundlardaki ram kullanımı olayını tam bilmiyorum. Daha mı yüksek fps sağlıyor bize?
Günlük işler için 8 GB ramin yeterli olduğunu düşünüyorum ama oyun oynuyorsanız 16 GB rame geçmenizi öneririm. Ram frekansının düşük olması kısmına gelirsek, yanlış hatırlamıyorsam BIOS'a girip XMP ayarını aktif etmeniz gerekiyordu.

Evet biraz araştırma yaptım ve gerçekten de öyleymiş. Teşekkürler.
Oyundlardaki ram kullanımı olayını tam bilmiyorum. Daha mı yüksek fps sağlıyor bize?
Günümüzde yeni çıkan oyunların çoğu 8 GB ve üzeri ram istiyor. 8 GB ram ile de oynayabilirsiniz oyunu fakat fps dropları yaşarsınız. 16 GB ram yaparsanız hem dual-channel olacağı için her oyunda fps artışı yaşarsınız hem de bilgisayarınız biraz rahatlar. Bu videoyu izlerseniz dual-channel ile single channel arasındaki farkı anlarsınız.

Bu kadar etkili olduğunu tahmin etmemiştim. Teşekkürler.
Günümüzde yeni çıkan oyunların çoğu 8 GB ve üzeri ram istiyor. 8 GB ram ile de oynayabilirsiniz oyunu fakat fps dropları yaşarsınız. 16 GB ram yaparsanız hem dual-channel olacağı için her oyunda fps artışı yaşarsınız hem de bilgisayarınız biraz rahatlar. Bu videoyu izlerseniz dual-channel ile single channel arasındaki farkı anlarsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı