Adata XPG Spectrix S40G M.2 SSD alınmalı mı?

Bütçe yetmiyorsa hiç kasma o zaman

M.2 SSD için ikisin den biri;

MSI B450 Tomahawk ya da MSI B450 Mortar sonu MAX ile olanlar yeni ryzen işlemciler ile direk çalıştırılıyor ve bios rom versiyonları 256MB olması gerek diye hatırlıyorum. Yani MAX versiyonu tercih edilmeli ama fiyat uygunsa MAX olmayan da alınabilir. 570 gereksiz pahalı ve üzerindeki bir çok yeni teknolojiyi kısa zaman da kullanacağını sanmıyorum. İleri dönük düşürsen de 5-6 sene sonra kim öle kim kala...

İşemci 3600X yerine 3600 aradaki performans maks %2-3 gereksiz yere 300 lira fazla

Bellek 3200 de yeterli 3600 ile arasında büyük performans farkı yok

İlla 3600Mhz bellek alacam diyorsan;

Bence RTX 2080 de çok lüks ve pahalı bir kart
teşekkürler cevaplar için. RTX2080 alacağım 1070den geçiyorum 2k 144hz ye yetmiyor artık 3.5yıl oldu maşallah diyelim :D 3600x daha iyi oc yapılıo ama işte oc yapınca 4.2 4.1 e falan??? okdar değmez yani diyorsun. hmm :/
ram da adam gibi olsun die. eskisi 2133 da çalışıyordu :D 3600dan oc yapsam :? :)) veya cl düşürsem o bile kar? ama ne kadar gerekli işte :)))

Fan olarak Fuma 2 düşündüm sizce? iyi duruyor bi kaç review baktım.

Fuma 2 hakkında pek bilgim yok ama kaliteli bir hava soğutma çözümü gibi gözüküyor. Benim sıvı soğutma ile 4.25 Ghz çıkıyorum ayrıca OC yapmadan standart ayarlar da Ryzen 5 3600 gerektiğin de 4.2 boost oluyor. Bellek için XMP açılırsa da 4192Mhz kadar çıkıyor. OC ben ce takma kafana. Bu işlemcilerin OC potansiyeli intel kadar değil biraz daha düşük kalıyor ama yine de gayet güzel işler çıkartıyor. Bence 3600X için fiyat farkını vermeye değmez onun yerine sağlam bir soğutma çözümü alınabilir. Çünkü işlemciler ile gelen stok soğutma çözümü çok başarılı değil idare eder cinsten özellikle yaz aylarında sıkıntılı olabilir.

Bellek için de dediğim gibi 3200 CL16 da gayet iyi iş çıkartıyor dual kullandıktan sonra 3600 ile arasında %2-3 gibi performans farkı oluyor bence yine fazladan 400 lira vermeye değmez.

m.2 SSD nin yanında 1TB HDD tamamdır. Ya da dediğim gibi yanına m.2 olmayan bir tane en az 480/512GB bir SSD de alınabilir. Kullanım durumuna ve kapasiteyi kendine göre belirlersin.

Fuma 2 hakkında pek bilgim yok ama kaliteli bir hava soğutma çözümü gibi gözüküyor. Benim sıvı soğutma ile 4.25 Ghz çıkıyorum ayrıca OC yapmadan standart ayarlar da Ryzen 5 3600 gerektiğin de 4.2 boost oluyor. Bellek için XMP açılırsa da 4192Mhz kadar çıkıyor. OC ben ce takma kafana. Bu işlemcilerin OC potansiyeli intel kadar değil biraz daha düşük kalıyor ama yine de gayet güzel işler çıkartıyor. Bence 3600X için fiyat farkını vermeye değmez onun yerine sağlam bir soğutma çözümü alınabilir. Çünkü işlemciler ile gelen stok soğutma çözümü çok başarılı değil idare eder cinsten özellikle yaz aylarında sıkıntılı olabilir.

Bellek için de dediğim gibi 3200 CL16 da gayet iyi iş çıkartıyor dual kullandıktan sonra 3600 ile arasında %2-3 gibi performans farkı oluyor bence yine fazladan 400 lira vermeye değmez.

m.2 SSD nin yanında 1TB HDD tamamdır. Ya da dediğim gibi yanına m.2 olmayan bir tane en az 480/512GB bir SSD de alınabilir. Kullanım durumuna ve kapasiteyi kendine göre belirlersin.

çok teşekkürler zahmet etmeden cevapladığınız için :D
3600 diyelim ozaman :) XMP , elle yapmak yerine daha iyi iş cıkartır mı? 3600 cl16 ram alsam yapsam ? XMP ? - Elle ?
valla hocam eski pc de 256 ssd 1 tb hdd vardı. yetmiyordu bir şey :D bf5 bf1 bf4 vardı. bakıyım hangisini silsem diyodum :) zaten videolar mahvediyor beni :) nvidia ile kayıt aldığım....

Teşekkürler.

çok teşekkürler zahmet etmeden cevapladığınız için :D
3600 diyelim ozaman :) XMP , elle yapmak yerine daha iyi iş cıkartır mı? 3600 cl16 ram alsam yapsam ? XMP ? - Elle ?
valla hocam eski pc de 256 ssd 1 tb hdd vardı. yetmiyordu bir şey :D bf5 bf1 bf4 vardı. bakıyım hangisini silsem diyodum :) zaten videolar mahvediyor beni :) nvidia ile kayıt aldığım....

Teşekkürler.

Valla ben elle uğraşamadım verdim XMP yi geçtim. Benim anakart da D.O.C.P diye geçiyor. Neyse uygun fiyata 3600Mhz CL16 denk gelirse alınabilir. Fakat 300-400 lira gibi bir fiyat farkı vermeye değmez. Onun yerine 2TB HDD al işte, 1TB yetmiyor diyorsun.

Ekran Alıntısı.PNG
1 aya yakın oldu kullanıyorum. Windows 10 Home'u 3 dk civarında kuruyor. Bunu tavsiye ederim. Bütçen nedir bilmiyorum tabi, bütçen uygunsa alabilirsin.

Selamlar baya yazışma olmuş şehir dışındaydım.

Tomahawk max çok güzel anakart f/p olarakda bence.

1 tb xpg rgbli m2ye gelirsek memnunum. 2 ye böldüm. sistem ve oyunları kurduğum yer haricen 2 tb da hddm var. Ama oyunlardaki hızlı okuma yazmasıda benim hoşuma gittiği için 1tb m2 aldım yoksa elimde 256 gb xpg vardı.

Gears 5 ultra ayarlarda akşam görsel paylaşabilirim gayet güzel keyifle oynuyorum ekipman okadar iyi olmasada. Tek sıkıntım stok fan. Kasıntı oyunlarda işlemcim fazla ısınıyor yetersiz geliyor. Bu akşam eve giderken sıvı soğutucu alıcam. Sonra oc ile 4 k mhz lere cekip test edeceğim bakalım sonuçlar ne olacak.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı