Adata XPG Spectrix S40G M.2 SSD alınmalı mı?

incehesap dan bu şekilde topla, ayrıca montaj hizmeti nasıl alıyorsun ona da bak. itopya uzerınde de bakıyorum. Toplam fiyat 5818 TL

c8e96a273e5.png
TEKNOKING/AMD Ryzen 2700X/GIGABYTE RTX 2060 OC 6GB GDDR6/16GB DD4/240GB SSD/1TB Disk/Gaming Bilgisayar | ITOPYA hocam bu daha mantıklı değil mi ?
10 senedir zotac kullanıyorum ilk olarak 9800GT AMP daha sonra GTX 660 hala kullanıyorum. Nvidia nın partner ortağı gayet iyi ekran kartları emin ol.

TEKNOKING/AMD Ryzen 2700X/GIGABYTE RTX 2060 OC 6GB GDDR6/16GB DD4/240GB SSD/1TB Disk/Gaming Bilgisayar | ITOPYA hocam bu daha mantıklı değil mi ?

Bütçene göre al birini geç.

Evet tek slot var :) Şöyleki ssdde hiç sorun yok. Win10 kurulumu yapıyorum 1 tb görüyorum. Tek sıkıntım rgb kısmı. Ki bunu alma sebebim rgbsiydi zaten. Akşam eve geçtiğimde ramlari söküp açmayı denicem. Yada farklı bir kasa bulup orada ssdyi denicem. Belki başına gelmiş biri vardır diye düşündüm. Yada yoksa bile ben ilk olarak tarihe geçerim :) bir öncü olurum bu soruna. Denedikten sonra tekrar paylaşım yapacağım.
nasıl sdd? bende düşünüyorum da 512gb lık. S40G mi yoksa sx8200 mü alsam. yoksa 1tb sdd 1tb hdd mi yapsak :/
bir de tomahawk max b450 'yi nerden aldınız? kaça aldınız?

Teşekkürler.

RGB sine aldanıp M.2 SSD almayın. Üzerinde ki led ler soğutmaya katkısı olmadığı gibi belki de daha fazla ısınmasına neden oluyor. Bu durum performans ve kullanım ömrünün kısalmasına neden oluyor :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

RGB sine aldanıp M.2 SSD almayın. Üzerinde ki led ler soğutmaya katkısı olmadığı gibi belki de daha fazla ısınmasına neden oluyor. Bu durum performans ve kullanım ömrünün kısalmasına neden oluyor :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

yorumuma fikirlerinizi önerirmisiniz?

yorumuma fikirlerinizi önerirmisiniz?

8200 pro bana daha mantıklı bir tercih gibi geliyor. Hiç olmazsa yanın da biraz ince bile olsa soğutma çözümü geliyor. Benim fikrim 256GB olanı alıp üzerinde işletim sistemi ve uygulamaları çalıştırmak. Dosyalar, oyunlar, filmler ve diğer her şeyi 2. bir ssd ya da hdd de bulundurmak. 2. disk için HDD alınacaksa en 1TB - SSD alınacaksa en az 480/512GB olmalı. Tabi imkan varsa 2. disk de 1TB SSD almak daha iyi olur. Bütçe müsait değilse kasmaya gerek yok.

8200 pro bana daha mantıklı bir tercih gibi geliyor. Hiç olmazsa yanın da biraz ince bile olsa soğutma çözümü geliyor. Benim fikrim 256GB olanı alıp üzerinde işletim sistemi ve uygulamaları çalıştırmak. Dosyalar, oyunlar, filmler ve diğer her şeyi 2. bir ssd ya da hdd de bulundurmak. 2. disk için HDD alınacaksa en 1TB - SSD alınacaksa en az 480/512GB olmalı. Tabi imkan varsa 2. disk de 1TB SSD almak daha iyi olur. Bütçe müsait değilse kasmaya gerek yok.
512gb ssd ve 1tb hdd aklımda var. sizce? 500gb 970 m2 alınır mı? yoksa cok mu gereksiz pahalı? bütçe kasması işte :DDD yine de bilgi topluyorum :D
anakart ne önerirsiniz? ryzen 5 3600x e ? ve bu ramlara 2x8 3600 cll16 ssdlere rtx2080e? b450 tomahawk max düşünüyorum . ? x570ler fzla teknolojik bizim ne işimize yarıcak pcie 4 falan :) sizce?

Bütçe yetmiyorsa hiç kasma o zaman

M.2 SSD için ikisin den biri;

MSI B450 Tomahawk ya da MSI B450 Mortar sonu MAX ile olanlar yeni ryzen işlemciler ile direk çalıştırılıyor ve bios rom versiyonları 256MB olması gerek diye hatırlıyorum. Yani MAX versiyonu tercih edilmeli ama fiyat uygunsa MAX olmayan da alınabilir. 570 gereksiz pahalı ve üzerindeki bir çok yeni teknolojiyi kısa zaman da kullanacağını sanmıyorum. İleri dönük düşürsen de 5-6 sene sonra kim öle kim kala...

İşemci 3600X yerine 3600 aradaki performans maks %2-3 gereksiz yere 300 lira fazla

Bellek 3200 de yeterli 3600 ile arasında büyük performans farkı yok

İlla 3600Mhz bellek alacam diyorsan;

Bence RTX 2080 de çok lüks ve pahalı bir kart

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı