Adata XPG SX8200 Pro söylenilen hızı vermiyor

Jackelops

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu M.2 SSD'yi alalı 1 hafta olmadı, kutusunda yazan okuma/yazma hızları 3500/3000 olmasına rağmen bende 3000/2400 hızlarında çalışıyor garantilik bir durum var mı? Yoksa normal mi değerler?

Arkadaşlar bu M.2 SSD'yi alalı 1 hafta olmadı, kutusunda yazan okuma/yazma hızları 3500/3000 olmasına rağmen bende 3000/2400 hızlarında çalışıyor garantilik bir durum var mı? Yoksa normal mi değerler.

Vatan PC'ye sordum garantiye gönder dediler ama garantiden de negetif bir cevap gelirse boşuna beklemiş olacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaç GB'lik modeli? Bakın burada kapasite kapasite, hangi programla hangi değerlerin alındığı verilmiş, ikinci sayfada:

512 GB CDM'da 3500/2300 yazıyor bendeki sonuç 3000/2400
Kaç GB'lik modeli? Bakın burada kapasite kapasite, hangi programla hangi değerlerin alındığı verilmiş, ikinci sayfada:

1634579190342.png

SSD ne kadar dolu? Test esnasında arkada planda açık program var mı?
1634579755751.png

Son düzenleme:
@Jackelops, değerleri GB'ye çevirmişsiniz. 3.026 GB, 3098 MB'ye eşit. 2.453 GB ise 2511 MB'ye eşit. Yazmada fazlaca aşmışsınız mesela. Şu videodaki yorumda, bir kullanıcı kendi tecrübesini paylaşmış (512 GB modelidir herhalde):

"Video ya ek bilgi. Aynı diskten kullanıyorum kendi soğutucusuyla 2800 okuma 2200 yazma veriyor. Iyi bir pasif m.2 soğutucuyla 3100 okuma 2400 yazma çıkıyor. Soğutucu ile kullanılmalı."

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yine B450 çipsetle sizden daha düşük yazma, biraz daha yüksek okuma hızı almış:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bence çok kötü bir durum yok. Belki sıcaklıkla ilgili bir durumdur, bilemiyorum.

@Jackelops, değerleri GB'ye çevirmişsiniz. 3.026 GB, 3098 MB'ye eşit. 2.453 GB ise 2511 MB'ye eşit. Yazmada fazlaca aşmışsınız mesela. Şu videodaki yorumda, bir kullanıcı kendi tecrübesini paylaşmış (512 GB modelidir herhalde):

"Video ya ek bilgi. Aynı diskten kullanıyorum kendi soğutucusuyla 2800 okuma 2200 yazma veriyor. Iyi bir pasif m.2 soğutucuyla 3100 okuma 2400 yazma çıkıyor. Soğutucu ile kullanılmalı."

Yine B450 çipsetle sizden daha düşük yazma, biraz daha yüksek okuma hızı almış:

Bence çok kötü bir durum yok. Belki sıcaklıkla ilgili bir durumdur, bilemiyorum.
çok teşekkür ederim @@Ahsapzen

Yeni konular

Geri
Yukarı