Aday olsa kime oy verirsiniz?

Eraycan özkenara oyumu basarım(!)

O zaman AKP size müstahak hoş gerçi keşke acısını sizin gibi düşüncesiz insanlar keşke çekse ama sizin vermediğiniz oylar yüzünden bu seçimi muhalefet az oy farkıyla kazanamazsa hakkımı sizin gibiler helal etmem.

Tipik bir AKP seçmeninden farkın nedir senin? Hayatım boyunca bir kez bile AKP'ye oy vermedim ve eleştirdim. Hatta bu eleştirilerimin, eleştirilerimizin bana ve aileme bol miktarda da olumsuz sonucu oldu. Acısını sizin gibiler çekse diyorsun, benim babam fabrika sahibi iken emekli ve tek başında dükkanda vakit geçiren bir adama dönüştü. Emin ol bu iktidarın acısını ben senden fazlası ile çektim. Muhtemelen yaşım senden büyük ve Ankara büyükşehir dışında muhalefete verdiğim hiçbir oy karşılığını bulamadı. Bir önceki seçimde sizin gibiler sandığa sahip çıkmadığı için Mansur Yavaş Ankara büyükşehiri az oy farkı ile kaybetmedi mi mesela? Sen bana hakkını helal etmeyeceğine seçilme ihtimali olmayan insanın bu günkü siyasi gücü eline almasını sağlayan ve geçtiğimiz hafta vefat eden eski bir parti liderine hakkını helal etmemeyi deneyebilirsin. Gözünüzü açın ve kendinizi size dayatılan adaya oy vermek zorunda bırakmayın. Sistemi ancak sistemdekilere ders vererek değiştirebilirsiniz. Sizin bu yaptığınız aynısının lacivertini alıp koymaktan farksız.

Kardeşim artık bu APK ve diğer partiler seçimi değil milletin için vatanın için.
Bu rtık normal bir siyasi ayrılık değil işte bu ülkeyi bile bile uçuruma sürüklemek.

Hocam benim dedem Ankara'nın bir önceki CHP'li belediye başkanına kentkoop projesinde rüşvet yedirmediği için kazandığı ihale elinden alınmış adam. Masada 6 tane parti var 4 tanesinin tek derdi bakanlık alıp mevki makam sahibi olmak ve üstelik 3 tanesi mevcut siyasi akımın artıkları. Merak ediyorum her ikinize de ana muhalefetin şu durumda bile baskın tek başına bir iktidar alternatifi olamamış olması garip gelmiyor mu?

Hocam benim dedem Ankara'nın bir önceki CHP'li belediye başkanına kentkoop projesinde rüşvet yedirmediği için kazandığı ihale elinden alınmış adam.
Hocam bu Liyakat ve rüşvet sorunu şu anda Apk'da da var.

Masada 6 tane parti var 4 tanesinin tek derdi bakanlık alıp mevki makam sahibi olmak ve üstelik 3 tanesi mevcut siyasi akımın artıkları. Merak ediyorum her ikinize de ana muhalefetin şu durumda bile baskın tek başına bir iktidar alternatifi olamamış olması garip gelmiyor mu?
Garip, zaten hiç birimiz bayılarak ana muhalefete veya direkt 6 masaya oy vermiyoruz emin ol oy verenlerin %80'i Apk olmasa o partiye oy bile vermeyi düşünmeyecek.

@Mortis06 hocama katılıyorum hiçbir seçim iyinin kötüsü kafasıyla yapılamaz. Bu ülkeyi halk yönetiyor niye özgürce seçme hakkımız yok? Bu zamanlarda halk siyasilere uymak zorunda bırakılıyor. Halbuki siyasiler halka uymalıdır. Bizim onların izinde değil onların bizim istediğimiz izde ilerlemesi gerek. Kötünün iyisi diye diye nereye kadar gideceğiz? Ben şahsen koltuk sevdası yüzünden ülkeyi ateşe atacak bir adamın seçimin galibi olmasını istemiyorum. 6'lı masa doğru düzgün bir aday çıkarmazsa bir sürü oy kaybedecek. Bizim ise burada yapmamamız gereken 6'lı masaya baskı yaparak bu isteğimizi kabul ettirmek. "AKP olmasın da kim olursa olsun" dersek sonumuz yakındır.

Tipik bir AKP seçmeninden farkın nedir senin? Hayatım boyunca bir kez bile AKP'ye oy vermedim ve eleştirdim. Hatta bu eleştirilerimin, eleştirilerimizin bana ve aileme bol miktarda da olumsuz sonucu oldu. Acısını sizin gibiler çekse diyorsun, benim babam fabrika sahibi iken emekli ve tek başında dükkanda vakit geçiren bir adama dönüştü. Emin ol bu iktidarın acısını ben senden fazlası ile çektim. Muhtemelen yaşım senden büyük ve Ankara büyükşehir dışında muhalefete verdiğim hiçbir oy karşılığını bulamadı. Bir önceki seçimde sizin gibiler sandığa sahip çıkmadığı için Mansur Yavaş Ankara büyükşehiri az oy farkı ile kaybetmedi mi mesela? Sen bana hakkını helal etmeyeceğine seçilme ihtimali olmayan insanın bu günkü siyasi gücü eline almasını sağlayan ve geçtiğimiz hafta vefat eden eski bir parti liderine hakkını helal etmemeyi deneyebilirsin. Gözünüzü açın ve kendinizi size dayatılan adaya oy vermek zorunda bırakmayın. Sistemi ancak sistemdekilere ders vererek değiştirebilirsiniz. Sizin bu yaptığınız aynısının lacivertini alıp koymaktan farksız.

Hocam benim dedem Ankara'nın bir önceki CHP'li belediye başkanına kentkoop projesinde rüşvet yedirmediği için kazandığı ihale elinden alınmış adam. Masada 6 tane parti var 4 tanesinin tek derdi bakanlık alıp mevki makam sahibi olmak ve üstelik 3 tanesi mevcut siyasi akımın artıkları. Merak ediyorum her ikinize de ana muhalefetin şu durumda bile baskın tek başına bir iktidar alternatifi olamamış olması garip gelmiyor mu?

Evet benden 4 yaş büyüksün. Fakat konunun yaşla ilgisini alakasını çözemedim. Bu arada tipik bir AKP seçmeniyle farkımı sormuşsun Avrupa'nın bizi kıskanmadığını biliyorum mesela :)

Geri
Yukarı