ADB sınav harç ücreti banka şubesine gitmeden ödenebilir mi?

The_Türk

Hectopat
Yer
Türkiye
Selamlar. Arkadaşım Ulaştırma Bakanlığı'nın düzenlediği ADB sınavına girdi ve sınavı kazandı. Şimdi harç ücretini ödemek istiyor. Sınava önce giriliyor ve ücreti sınavdan sonra yapılması gerekiyor.

Bakanlığın sitesinde sadece HalkBank şubeleleri için seçenek var fakat arkadaşın şu an bulunduğu ilçede HalkBank şubesi yok ve bu karda kışta ilçe değiştirmesi zor.

Benim merak ettiğim bu ödemeyi uzaktan yapmanın bir yolunun olup olmadığı. Bir kod vermişler ama IBAN vermemişler maalesef. "ÖDEME KODU" olarak geçiyor. IBAN gibi bu kodu kullanabilir miyiz? Öyleyse nasıl?

Son olarak ikimizin de HalkBank'ta hesabı yok maalesef.

Selamlar. Arkadaşım Ulaştırma Bakanlığı'nın düzenlediği ADB sınavına girdi ve sınavı kazandı. Şimdi harç ücretini ödemek istiyor. Sınava önce giriliyor ve ücreti sınavdan sonra yapılması gerekiyor.

Bakanlığın sitesinde sadece Halkbank şubeleleri için seçenek var fakat arkadaşın şu an bulunduğu ilçede Halkbank şubesi yok ve bu karda kışta ilçe değiştirmesi zor.

Benim merak ettiğim bu ödemeyi uzaktan yapmanın bir yolunun olup olmadığı. Bir kod vermişler ama IBAN vermemişler maalesef. "ÖDEME KODU" olarak geçiyor. IBAN gibi bu kodu kullanabilir miyiz? Öyleyse nasıl?

Son olarak ikimizin de Halkbank'ta hesabı yok maalesef.

Hocam cevabını bilmiyorum ancak tekrardan canlansın diye mesaj bırakıyorum. Bu arada arkadaşlarınıza başarılar

Hocam sizin bulunduğunuz bir bölgede yok mu? Arkadaşınız pttye paranın ne kadar olduğunu size göndersin, siz de onun bedelini ödeyin :)
Ben İstanbul'dayım ve burada HalkBank var fakat şubede işlem için kimlik vs. istiyorlar. Acaba sınava giren kişi kendi mi başvurmalı acaba? Sınavını yakmak istemem. Tuhaf sınavı kazanınca ücreti istiyorlar. Diğer butün sınavlar harcı sınavdan önce ister normalde. Bu arada 72 lira gibi ufak bi ücreti var zaten. Oluyorsa ben hemen öderim.

Ben İstanbul'dayım ve burada HalkBank var fakat şubede işlem için kimlik vs. istiyorlar. Acaba sınava giren kişi kendi mi başvurmalı acaba? Sınavını yakmak istemem. Tuhaf sınavı kazanınca ücreti istiyorlar. Diğer butün sınavlar harcı sınavdan önce ister normalde. Bu arada 72 lira gibi ufak bi ücreti var zaten. Oluyorsa ben hemen öderim.
Görevlilerden rica edersiniz .Arkadaşım acil durumda diye seve seve yardım edeceklerdir :)
Kendiniz isterseniz şunuda yapabilirsiniz. Görevli arkadaşa arkadaşınızı arayıp telefonla konuşturabilirsiniz hocam. İnşallah hakettiği yere ulaşır dostunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı