AdBlock kapalı olmasına rağmen siteler uyarı veriyor

hha2424

Hectopat
Bazı sitelere giriş yapmamız için AdBlock kapalı olması lazım biliyorsunuz. Eskiden bu tarz sitelere AdBlock kapatarak rahatlıkla girebiliyorken artık silsem dahi siteler AdBlock kullanıyormuşum gibi algılıyor. Hiçbir şeyin ayarını vs değiştirdiğimi hatırlamıyorum. Antivirüs vs kullanmıyorum. Sizce ne yapabilirm?

uBlock Origin'i reklam engelleme konusunda tek geçerim. Reklam engelleyicileri kapatın tarzı uyarıları da engelliyor kendisi :)

İsterseniz uBlock Origin kurup tüm filtreleri açıp bir kez daha deneyin.

Bazı VPN uygulamaları vs. gömülü Adblock ile geliyor, tüm eklentileri kontrol edin.

Gizli sekmeden girerek bir bakmak da iyi olur, belki tarayıcıyla alakalıdır.

Hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz?
Chrome
Tarayıcının kendi reklam engelleme özelliği olabilir. Kontrol etmelisiniz.
Ayarlardan reklamlarada izin veriyorum fakat yine de engelliyor
uBlock Origin'i reklam engelleme konusunda tek geçerim. Reklam engelleyicileri kapatın tarzı uyarıları da engelliyor kendisi :)

İsterseniz uBlock Origin kurup tüm filtreleri açıp bir kez daha deneyin.
Reklamlarla alıp veremediğim yok. Hiçbir ayar değişttirmediğim halde neden böyle olmaya başladı ben bunu merak ediyorum.

Ayrıca Origin'ide denedim. Fakat gelen "Adblock kapatınız" uyarıları tüm ekranı kaplıyor öyle küçük bir pencere içerisinde gelmiyorlar ve o uyarı engellense dahi site düzgün çalışmıyor. Reklamlar aktif hama hala kullanıyorum zannediyor.
Bazı VPN uygulamaları vs. gömülü Adblock ile geliyor, tüm eklentileri kontrol edin.

Gizli sekmeden girerek bir bakmak da iyi olur, belki tarayıcıyla alakalıdır.
Edge ve Operada da denedim gizli sekmede aklıma gelmişti onlarda bir işe yaramadı durup duruken ne oldu bende anlamadım. Tüm sahip olduğum eklentieri de sildim yine aynı sonuç.
Hangi sitelerse paylaş AdGuard'a rapor edeyim çözerler. Yani reklamları engelleyerek girebilirsin.
Arkadaşım şahsen Adblock kapatıp siteleri rahatlıkla kullanabiliyor. Sorun benim bilgisayarımdan kaynaklı sanırım. Ama yine de söyleyeyim "Aternos" ve "fshost.me" bu 2 site de sıkıntı yaşıyorum ve bunları çözsem dahi yarın öbür gün başka bir siteye girmem gerektiğinde aynı uyarıları almaya devam edeceğim. Aynı ayarları kullanmama rağmen neden birdenbire böyle oldu bilemiyorum

Son düzenleme:
Chrome

Ayarlardan reklamlarada izin veriyorum fakat yine de engelliyor.

Reklamlarla alıp veremediğim yok. Hiçbir ayar değişttirmediğim halde neden böyle olmaya başladı ben bunu merak ediyorum.

Ayrıca Origin'ide denedim. Fakat gelen "Adblock kapatınız" uyarıları tüm ekranı kaplıyor öyle küçük bir pencere içerisinde gelmiyorlar ve o uyarı engellense dahi site düzgün çalışmıyor. Reklamlar aktif ama hala kullanıyorum zannediyor.

Edge ve Operada da denedim gizli sekmede aklıma gelmişti onlarda bir işe yaramadı durup duruken ne oldu bende anlamadım. Tüm sahip olduğum eklentieri de sildim yine aynı sonuç.

Arkadaşım şahsen Adblock kapatıp siteleri rahatlıkla kullanabiliyor. Sorun benim bilgisayarımdan kaynaklı sanırım. Ama yine de söyleyeyim "Aternos" ve "fshost.me" bu 2 site de sıkıntı yaşıyorum ve bunları çözsem dahi yarın öbür gün başka bir siteye girmem gerektiğinde aynı uyarıları almaya devam edeceğim. Aynı ayarları kullanmama rağmen neden birdenbire böyle oldu bilemiyorum.
Anladığım kadarı ile kötü reklam engelleme yazılımı kullanıyorsunuz, ilgili sitelere reklam engelleyici açık girebiliyorum. Reklam engelleyici olarak AdGuard kullanın, sorununuz çözülecektir.

Anladığım kadarı ile kötü reklam engelleme yazılımı kullanıyorsunuz, ilgili sitelere reklam engelleyici açık girebiliyorum. Reklam engelleyici olarak AdGuard kullanın, sorununuz çözülecektir.
Reklam engelleyici ile sadece giriş yapabilirsiniz. Oturum açıp (girdiğiniz siteler oyunlar için server açma sitesi) server açmaya çalıştığınızda zaten Adblocker uyarısıyla karşı karşıya kalıyorsunuz. Ayrıca tüm eklentileri sildiğim halde giremiyorum. Eskiden böyle olmazdı. Ama Adguard'ıda deneyeceğim.
Geçici olarak çözdüm sanırım. C:\Windows\System32\drivers\etc 'deki (Lütfen önce dosyaları yedek alın bunlar önemli dosyalar.) "hosts.ics" yi sildim. Şuan düzelmiş görünüyor. Uzun vaadede gelişmeleri bildireceğim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı