ADC Kötüyse Support Ne Yapmalı?

Ferit Kaya

Hectopat
4 yıl gibi uzun süredir League of Legends oynamıyordum. Geçen ay yeni bir hesapla sıfırdan başladım. Oyun çok değiştiğinden elimi ısındırmak için Support rolüyle başladım. Janna'yı uzun süre oynadım çoğu oyunda A- ortalama not aldım ve 5 Level'e kadar kastım. Ama presiz girdiğimden bazen öyle saçma adamlar geliyor ki onu korumak için defalarca ölüyorum. Özellikle diğer koridorlardan da fark yediğimiz zaman oyunu çoktan kaybediyorum. Son oynadığım 30 oyunun 20 tanesi neredeyse böyle geçti destek olduğum için fazla hasarım da olmuyor eşya bile bitiremiyorum çünkü. Şu sıralar Morgana oynuyorum ama yine erken oyunda iyi kasılamazsam (genelde ADC koridoru ittiremediği ve sürekli öldüğü için) yine geride kalıyorum. ADC kötü olsa bile Support ile oyunu bir şekilde taşımam mümkün mü? Böyle bir durumda ne yapabilirim? Ayrıca Morgana için güçlü eşya dizilimleri de önerebilirsiniz, iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tek başına iş yapan Support'lar. Tahm Kench, Pyke, Thresh gibi.
Morgana'ya Liandry'nin eziyeti almanı öneririm devamı sana kalmış şu 2 itemi kesin al:
Liandry'nin eziyeti.
Zhonyanın kum saati.

Merhaba dostum öncelikle elin ısındıktan sonra umarım Support oynamak istemezsin önerim şu şekilde olacak skor tablosundan bakarsın mesela mid karşı midden üstün oyunu onun yanına taşırsın TF attırarak kazanabilirsiniz çünkü takımda eksik bir veya iki kişi var Free Killeri'de sen veya mid almak yerine geride kalmış kişilere bırakabilirsiniz bir de oyun takibini iyi yap mesela karşı jung senin üstün midini campliyorsa sen de Fight'a ortak olabilirsin bottan mide yürümen bile yeter yani önerilerim bu kadar.

Geri
Yukarı